Çiftçi'nin referandum mesaisi sürüyor

Hafta içi her gün bir ilçede Anayasa değişikliğini anlatmak için düzenlenen halk günleri programlarında vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, hafta sonları da şehir merkezinde yaptığı ziyaretlerde halk oylaması çalışmalarını sürdürüyor.

Çiftçi'nin referandum mesaisi sürüyor
banner53

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, hafta sonu tarihi çarşılar bölgesine ziyaretler gerçekleştirerek burada esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Anayasa değişikliği hakkında esnafla sohbet ederek değişen maddeler hakkında vatandaşları bilgilendiren Başkan Çiftçi, "Aydınlık bir Türkiye için halk oylamasında evet dememiz lazım" dedi.

Gezisi sırasında vatandaşlarla da buluşan Başkan Çiftçi, "Biz büyük bir aileyiz. Şanlıurfa halkımız her zaman hükümetinin yanında yer almıştır. Aldığımız görüşlerin tümü evet yönünde. Tüm bunlar aslında halkımızın istikrarı ve aydınlık bir geleceği gördüğünün kanıtıdır" diye konuştu.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: HOLLANDA'DA YAŞANAN OLAYLARI LANETLİYORUZ

Başkan Çiftçi tarihi çarşılar bölgesindeki ziyaretlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen buluşma programına katıldı.

Buradaki kısa konuşmasında Hollanda'da yaşanan olaylara değinen Başkan Çiftçi, "Hollanda'da yaşanan olayları lanetliyoruz" dedi.

Tüm yaşananların aslında Türkiye'nin gelişmesinden rahatsızlık duyan dış güçlerin ortaya attığı olaylar olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, "Hollanda'da haddi olmadan bize kafa tutmaya çalışıyor. Alanı Şanlıurfa'nın bizim bir buçuk katı kadar bir ülke. Tabi ki kendini demokrasinin havarisi sanan, insan hakları ve hukuku üstün kıldığını söyleyen Avrupa kıtasının bu olayları hiç bir hukukla, demokrasiyle, insan hakları ile ve diplomasi ile açıklanamaz. Bu Türkiye'mizin güçlendiğini, şahlandığını ve 16 nisanda milletimizin doğru karar vereceğini, 16 nisanla birlikte bu ülkenin bağımsızlığını artık yaşayacağını gösteriyor. 16 nisanla anayasa değişikliği yaşanacak ve böylelikle hükümet sistemimizi değiştiriyoruz. Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçiliyor. Bu Türkiye sınırlarında geçerli, peki birilerine ne oluyor onları anlamış değiliz. İşte bu sistem milleti ayağa kaldıracak ve istikrar daha da artacak" şeklinde konuştu.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 10:25
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15