Büyükşehirde üyeler belirlendi! (Güncellendi)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyon Üyeleri, Tarihi Kentler Birliği Meclis Üyeleri ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinde görev alacak üyelerin isimleri belirlendi.

Büyükşehirde üyeler belirlendi! (Güncellendi)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı 2'nci meclis birleşimi bugün gerçekleşti.

Toplantı, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

 


Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. İlk olarak görüşülen ek gündem maddesi oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

Toplantı da daha sonra İhtisas Komisyonlarının Seçimi, Meclis Tatil Ayının Belirlenmesi, Tarihi Kentler Birliği Meclisine Üye Seçimi ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Üye Seçimi gerçekleşti.
 


Encümen ve İhtisas Komisyon Üyeleri, Tarihi Kentler Birliği Meclis Üyeleri ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği adayların belirlenmesinden sonra üyeler açık oylama sistemindse oy çokluğu ile kabul edildi.


İşte Büyükşehir Belediyesi Encümen ve İhtisas Komisyon Üyeleri:


İMAR VE BAYINDIRLIK: Emin Aslan, Mehmet Faruk Akçal, Cihan Canbeyli, Feyyaz Soylu, Mehmet Yumuşak, Mehmet Kemal Gökçek, Sait Kaya

ŞANLIURFA TARİHİ KÜLTÜREL ARAŞTIRMA VE KENT ESTETİĞİ: Lokman Karahan, Mehmet Acar, İmam Fidanoğlu, Ali Samar, İsa Uçağaç, Ahmet Boğa, Abdurrahman İzol, Nahide Kılıç, Cahide Udum

PLAN VE BÜTÇE: Teyyar Yetim, İbrahim Uçar, M.Salih Saraç, Cenap Torgut,  Hüseyin Çetiner,Mahmut Gündoğdu, Sinan yavuz, Halil Sarıkaya, İsmail Kaplan

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK: Ahmet Haşim İnan, M.Şerif Bozkurt, Serdar İzol, Mehmet Başak, Hüseyin Kayam, İrfan Şehmusoğlu, Vedat Karaoğlu, Adil Torgut, Ayşe Işık

ARAŞTIRMA,İNCELEME VE YABANCILAR: Ahmet Kaytan, İzzet Özağaçhanlı, Kadir Karadağ,Hasan İzol, Abdulvahap Kurur, İmam Fidanoğlu, Hadi Çiçek, Ruken Baran Uzun, Celil Çelebi

KÜLTÜR, EĞİTİM, GENÇLİK VE SPOR: Teyyar Yetim, İbrahim Uçar, Mehmet Salih Saraç, Cenap Torgut, Hüseyin Çetiner, Mahmut Gündoğdu, Sinan Yavuz, Halil Sarıkaya, İsmail Kaplan

ULAŞIM: Hayati Dedeoğlu, Serdar İzol, Mehmet Erdoğan, A.Kenan Kayral, Celal Akıl, Celal Şeker, Kadir Gündoğan, Sıtkı Dursun, Leyla Yavuzel,

KIRSAL,KALKINMA VE SU KANAL HİZMETLERİ: Ahmet Haşim İnan, M.Şerif Bozkurt, Ali Keskin, Mehmet Başak, Hüseyin Kayyam, İrfan Şehmusoğlu, Cumali Karavar, Adil Torgut, Ayşe Kılıç

ÇEVRE VE SAĞLIK: Faruk Bayuk, Demet Saatçi Güven, Ubeyit Kurt, Hasan Karataş, İ.Halil Akcan, Ahmet Kaytan, A.Haşim İnan, Mahmut Özdemir

SOSYAL HİZMETLER ENGELLİ VE HALKLA HALK.İLİŞKİLER: Ahmet Kaytan, Serdar Şeyhanlı, Kadir Karadağ, Mehmet Kete, Abdulvahap Kurur, Hadi Çiçek, İsmail Aygün

TURİZM VE TANITIM: Hayati Dedeoğlu, Serdar İzol, Mehmet Erdoğan, A.Kenan Kayral, Celal Akıl, Osman Uludağ, Fırat Sultan

BARAJ, GÖLET VE SULAMA KANALLARI DEĞERLENDİRME: Kamil Nazım Kankılıç, Demet Saatçi Güven, Ubeyit Güven, Hasan Karataş, İ.Halil Akcan, İsa Yılmaz, Eyyüp Şengül, Fethi Yavuzel, Mahmut Özdemir

KADIN ERKEK EŞİT VE AİLE: Lokman Karahan, Mehmet Açar, İmam Fidanoğlu, Ali Samar, İsa Uçağaç, Mehmet Aslan, Demet Saatçi Güven, Cahide Udum,Nahide Kılıç

Tarihi Kentler Birliği Meclis Üyeliğine ise Mehmet Yalçınkaya, Suphi Aksoy, Metin Baydilli seçilirken, yedek üye olarak Abdullah Aksak ve meclis dışından Cihat Kürkçüoğlu seçildi.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine de asil üye olarak  Ahmet Haşim İnan, Aslan Ali Bayık ve Abdullah Aksak seçildi. Yedek üye olarak önerilen Suphi Aksoy ve Mehmet Yalçınkaya isimleri de oy çokluğu ile kabul edildi.

Oylamanın yapılması ve üyelerin belirlenmesiyle meclisin ikinci birleşimi de sona erdi. Üyeler yarın saat 14'de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yeni gündem maddelerini görüşmek üzere tekrar toplanacak. 


Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:34
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15