BBP referandum kararını açıkladı!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Partimiz hükümet değişikliği sisteminin dışında kalmama kararı almıştır, 'evet' demeye karar vermiştir" dedi.

BBP referandum kararını açıkladı!
banner53

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliği teklifine "Evet" deme kararı aldığını açıkladı. "Partimiz hükümet sistemi değişikliğinin dışında kalmama kararı almıştır" diyen Destici, "Referandumda 'Evet' diyeceğiz" ifadesini kullandı.

Destici, 2 Mart'ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur ise anayasa değişikliği paketiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz. Bu Erdoğanist bir rejim değişikliğidir" demişti.
Öznur "Şahsi fikrimdir" diyerek şu açıklamayı yapmıştı:

"Askeri darbe yapıp ülkenin başına geçen cuntanın şefi Kenan Evren de 1982 Anayasası'nın propaganda sürecinde benzer bir yöntem izlemişti. Alperenlik oportünizm değil itirazdır! ve sisteme muhalifliktir. Askeri vesayete, bürokratik vesayetlere karşı olduğumuz gibi parti vesayetine de, yargı vesayetine de, parti devletine de karşıyız.BBP tarihi boyunca adaletsizliklere, haksızlıklara hep karşı çıkmıştır. Vesayetten ve güçten yana değil, milletten taraf olmuştur. Bugün de yarın da hep böyle olacaktır. Çare otoriterleşme değil, daha fazla demokratikleşme. Açıklık ve demokrasidir" (T24)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 08:05
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15