Bahçeli vazgeçmiyor! Bir af açıklaması daha

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yeni af açıklaması geldi.Bahçeli, "Sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle affın çıkacağına inanıyorum" dedi.

Bahçeli vazgeçmiyor! Bir af açıklaması daha
banner38

MHP'den yapılan açıklamaya göre Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, İngiltere'ye giderken "Af gündemimizde yok." sözlerini değerlendirdi.

Bahçeli, şu görüşlere yer verdi: "Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet  kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir  görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş,  kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu  konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız."

 Bahçeli, 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP'nin,  çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşmasının son derece  doğal, meşru ve tabii bir hak olduğunu belirterek, şunları kaydetti:  "Sayın Başbakan 'Teröristlere kesinlikle af yok.' diyor. Biz de bunun  aksini söylemiyoruz. Bizim de kast ettiğimiz zaten budur. Biz, kendi gündemimizi  seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu  da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah'ın izniyle affın çıkacağını  ümit ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 13:32
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15