AK Parti'nin Siverek adayı, eski belediye başkanı

Siverek eski belediye başkanlarından Şeyhmus Aydın Siverek Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday gösterildi. Peki aday Aydın kimdir? İşte tüm detaylar...

AK Parti'nin Siverek adayı, eski belediye başkanı
banner53

31 Mart yerel seçimleri için AK Parti Siverek'ten ilçe belediye başkan adayı olarak İnşaat Mühendisi Şeyhmus Aydın'ın ismini açıkladı. 

1984-1989 yılları arasından ilçede belediye başkanlığı görevini yapmış olan tecrübeli isim, seçim çalışmalarına başlarken seçmen yeni adayın kim olduğunu araştırıyor. İşte AK Parti'nin Siverek adayı hakkında merak edilenlerin yanıtı:

 

Şeyhmus Aydın kimdir? 

Şeyhmus Aydın, 1950'de Siverek'te dünyaya geldi. İlk-ortaokul ve lise eğitimini Siverek'te tamamlayan Aydın, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde aldı. 1979'da mezun olan Aydın, siyasete atılarak 1984-1989 dönemi ilçede belediye başkanlığı görevini yürüttü. Bir sonraki dönem belediye başkanlığını M. Lami Odabaşı'na kaptıran Aydın, inşaat mühendisi olarak kariyerine devam etti. 31 Mart yerel seçimleri için yeniden AK Parti Siverek İlçe Belediye Başkan Aday Adayı olan Aydın, partisinden aday olarak gösterildi. 

AJANS URFA 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 06:49
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15