AK Parti MKYK Üyesinden ‘isot’ çıkışı: Sahip çıkacağız!

ŞİKOP üyesi isot üreticilerini ziyaret eden AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, isotun Şanlıurfa’nın marka değeri olduğunu belirterek, “İsotumuza da üreticimize de sahip çıkacağız” dedi.

AK Parti MKYK Üyesinden ‘isot’ çıkışı: Sahip çıkacağız!
banner53

Şanlıurfa’nın sorunlarını tespit etmek için çeşitli ziyaretlerde bulunan, toplantılara katılan ve çözüm üretmek için girişimlerini sürdüren AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Vildan Polat, Türkiye ‘de üretilen yaş ve kuru isotun büyük bir bölümünü üreten Şanlıurfa İsot Üreticileri Kooperatifini (ŞİKOP) ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Polat, sorunların çözümü harekete geçeceklerini belirtti.
 


Türkiye’de üretilen kuru isot ve isot salçasının çok önemli bir miktarını ŞİKOP üyesi esnafın tek başına ürettiğini belirten ŞİKOP Başkanı, “Şanlıurfa’nın en önemli marka değerlerinden olan Şanlıurfa ve Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan isot hali hazırda üretiminin her aşamasında binlerce insana istihdam sağlamaktadır. Çiftçimizden, esnafımıza, kadınlarımızdan nakliyecilerimize kadar binlerce insanımızın geçim kapısı olan isot Şanlıurfa’nın kültürel, ekonomik bir değeridir. Orijinal Urfa isotu güneş altında kurutulandır. Dolayısı ile bizlerin de geleneksel Urfa İsotunun üretimini kurutma alanlarında gerçekleştiriyoruz. Daha hijyenik ve sağlıklı üretim yapabilmemiz, üretim kapasitesini arttırmamız ve Şanlıurfa’ya daha fazla katma değer üretmemiz için ŞİKOP üyelerine yer tahsisi yapılması gerekiyor. 6 Yıl önce yaptığımız başvuru neticesinde hala ŞİKOP’a yer tahsisi yapılmasını bekliyoruz” diyerek AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat’tan sorunu çözümü için destek beklediklerini dile getirdi.
 


Vildan Polat ise burada yaptığı açıklamada, “İsot Şanlıurfa’nındır. İsotumuza da üreticimize de sahip çıkacağız. Şanlıurfa’dan tüm Türkiye’ye yayılan eşsiz bir lezzet ve isot Şanlıurfa’nın en önemli lezzetlerinden ve marka değerlerindendir. Bugün binlerce çiftçimiz, üreticimiz, kadınlarımız, esnafımız isot üretiminden geçimini sağlamaktadır. Bizler de bu üretimin daha sağlıklı koşullarda gerçekleşmesi, ürün çeşitliliğinin artması için üreticimizin sorunlarını inşallah en kısa sürede çözmek için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.
 


Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren ŞİKOP üyeleri de hassasiyetinden ötürü Vildan Polat’a teşekkür ederek, “Sağ olsunlar Vildan Polat hanım sağlıktan trafiğe, eğitimden esnafın sorunlarına kadar Şanlıurfa’nın sorunları konusunda vatandaşın arasında. Sorunları dinliyor, girişimlerde bulunuyor, Şanlıurfa için çaba sarf ediyor. Bu sıcağın altında buraya kadar gelip sorunlarımızı, dertlerimiz dinlediği için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
 

BİHA

YORUMLAR
urfalı
urfalı - 1 hafta Önce

Ayakkabı ile biber sergisinin içine girmiş tescilden bahsediyorsunuz her tarafımız tescil olsa ne olurki sayın Fatma şahin in yaptığı icraatların yüzde biri olamaz

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15