Ak Parti başkan eşleri Harran'a çıkarma yaptı

Şanlıurfa’da AK Parti’li belediye başkanlarının eşleri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile Harran’a çıkarma yaparak, referandumda oylanacak anayasa değişikliği paketi ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Kapı kapı gezen AK Parti’li kadınlar, “evet” için halktan destek istedi.

Ak Parti başkan eşleri Harran'a çıkarma yaptı
banner53

Referandum sürecinin başlamasıyla yoğun çalışma temposu içerisine giren AK Parti’li belediye başkanlarının eşleri de boş durmuyor. AK Parti kadın teşkilatları ile koordineli çalışan başkan eşleri, yürüttükleri saha çalışmaları ile eşlerine destek oluyor.

Saha çalışmalarını 16 Nisan’a kadar sürdürmeyi planlayan başkan eşleri, bu kapsamda, AK Parti’nin Şanlıurfa’daki tüm kadın teşkilatlarının katılımıyla Harran’da ev ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

AK PARTİ’Lİ KADINLAR TAM KADRO HARRAN’DA

Yapılan açıklamaya göre; AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter’in ev sahipliğinde gerçekleşen saha çalışmasına; Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi, İl Başkanı Zeynel Abididin Beyazgül’ün eşi Betül Beyazgül, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı’nın eşi Ayşe Pınarbaşı, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin eşi Güler Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un eşi Adile Demirkol, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un eşi Sanaa Özyavuz, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin eşi Ayşe Ekinci, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın eşi Seval Atilla, Bozova İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Kara, Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuba Pişkin, Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Eda Çakmaklı, Birecik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Karakan, Ceylanpınar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zahide Tepedelen, Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Ümran Bilim ile çok sayıda partili katıldı.

 

 

BAŞKAN EŞLERİ KAPI KAPI GEZDİ

Bütün gün ilçeyi karış karış dolaşan başkan eşleri ve AK Parti’li kadınlar, halka referandumda neden "Evet" denilmesi gerektiğini anlattı. Görüştükleri Harranlı kadınlardan “evet” sözü alan AK Parti’li kadınlar, referandumla ilgili bilgilendirme gazeteleri dağıttı.

Gördükleri yoğun ilgiden memnun kalan AK Parti’li kadınlar, gösterdikleri misafirperverlik için Harranlılara teşekkür ederek, ilçeden ayrıldı.

 

“REKORU TAHMİN EDİYORDUK, EMİN OLDUK”

Günün sonunda değerlendirmelerde bulunan AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, Harran halkının “evet”te karar kıldığını bugün bir kez daha gördüklerini söyledi. Biter, “Belediye başkanlarımızın eşleri, il başkanımızın eşi, il kadın kolları başkanımız, ilçe kadın kolları başkanlarımız ve partililerimizle Harran’da referanduma yönelik güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Evleri, işyerlerini ziyaret ettik. Halkımıza, anayasa değişikliğinin ülkemize kazandıracaklarını anlattık. Görüştüğümüz herkesten olumlu tepkiler aldık. Biz referandumda Harran’dan rekor düzeyde ‘evet’ çıkacağını tahmin ediyorduk ama bugünkü saha çalışması sonunda bundan kesin bir şekilde emin olduk” dedi.

 

“16 NİSAN’DA MİLLETİMİZ KAZANACAK”

Harran’daki bu güzel tabloya rağmen, rehavete kapılmadan referanduma kadar çalışmaları aralıksız sürdüreceklerini belirten Biter, “16 Nisan’da sandıktan çıkacak ‘Evet’ oyları ile ülkemiz kazanacak, milletimiz kazanacak. Türkiye, yönetimde karar alma mekanizmasını hızlandıracak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle daha istikrarlı ve güçlü hale gelecek” diye konuştu.⁠⁠⁠⁠

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 06:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15