3 bakan yardımcısının ataması yapıldı!

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Fatih Metin atandı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılıklarına Özgül Özkan Yavuz ile TİKA Başkanı Serdar Çam atandı.

3 bakan yardımcısının ataması yapıldı!
banner38

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına atama kararları, 19 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Fatih Metin atandı. Metin, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Bolu Belediye Başkan Adayı olmuştu. Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Fatih Metin’in Atanması Hakkında Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı. Kararla, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Fatih Metin atandı.

METİN KİMDİR?

14 Ekim 1973 tarihinde Bolu’da doğan Fatih Metin, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalışan, Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Metin, 2001-2003 yılları arasında AK Parti Bolu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2007 yılları arasında AK Parti Bolu İl Başkanı, 2007-2011 yılları arasında AK Parti Bolu Milletvekilli (23. Dönem), 2011-2015 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 30.12.2015 tarihinde eski Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Metin, 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı oldu. Fatih Metin, evli ve 4 çocuk babası.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCILIĞI ATAMALARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına iki ayrı ismin atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararları da Resmi Gazete’de yer aldı. Buna göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılıklarına Özgül Özkan Yavuz ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam atandı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 11:37
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 4 ay Önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'FETÖ'yü tam olarak kurumlarımızdan silemedik. Tek bir haini bile cezasız bırakmamak için çalışıyoruz' dedi. https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogan-dan-aciklamalar-2429311

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15