Siverek'te eşek sırtında su taşınıyor iddiası Meclis'e taşındı

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Siverek'in kırsal mahallesinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar eşek sırtında su taşıdı iddiasını soru önergesi ile Meclis'e taşıdı.

Siverek'te eşek sırtında su taşınıyor iddiası Meclis'e taşındı
banner9

"Siverek ilçesi Güvercin köyü ve çevresinde köylüler,  eşek sırtında su taşıyarak günlük su ihtiyaçlarını karşılamaktadır" diyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya önerge sundu.

"Sağlıksız ve temiz olmayan kuyulardan su ihtiyacını karşılayan yurttaşlar, köyleri ile birlikte birçok köyde yaşanan su sorunun bir an önce çözülmesini talep etmektedir.

Urfa’da genel olarak yaşanan benzer sorunlar ile birlikte özellikle Güvercin köyü ve güzergâhında devam eden susuzluk sorunu ciddi bir boyuta ulaşmıştır. Söz konusu sorunun çözülmesi ile ilgili 2017 yılında başlatılan proje, 2018’de yaşanan ekonomik krizden dolayı firmanın zarar gerekçesiyle çalışmalara ara verildiği iddia edilmektedir" diyen Vekil Öcalan, Bakan'a önergede şu soruları yöneltti:

  1. Siverek ilçesi Güvercin köyünde yaşanan su sorunun çözülmesine yönelik devam eden çalışmalar neden durdurulmuştur?
  2. İddia edildiği gibi Güvercin köyündeki projeyi yürüten firma çalışmalarını askıya almışsa, söz konusu sorunun çözülmesine yönelik hangi tedbirler alınmaktadır? Bu konuda öngördüğünüz ek tedbirler var mıdır?
  3. Söz konusu proje ne zaman ihale edilmiş, projenin tamamlanması hangi tarihte öngörülmüştür ve projenin öngörülen toplam maliyeti ne kadardır?

AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 10:59
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15