Yaralı işçinin pikapla taşınmasına açıklama geldi

Akçakale'de bir inşaat iskelesinin çökmesi sonucu yaralanan işçilerin ambulansın gitmemesi üzerine pikapla taşınması olayına dair yapılan açıklamada ilçeden bulunan ambulansların diğer vaka yerlerinde olduğu vatandaşların ihbardan 18 dakika sonra kendi araçlarıyla yaralıları taşıdığı kabul edilirken," Sağlık Bakanlığı standartlarına göre ambulanslarımızın kendi bölgesi dışında bulunan kırsal vakalara azami ulaşım süresi 30 dakika olarak belirlenmiştir" denildi.

Yaralı işçinin pikapla taşınmasına açıklama geldi
banner53

Akçakale'de Yeni Kültür Merkezi'nde bulunan bir  inşaatta iskelenin yıkılması sonucu 2 inşaat işçisi yaralandı. İhbar edilmesine rağmen dakikalarca ambulans gelmeyince yaralı işçiler pikapların arkasında hastaneye götürüldü. 

Konunun Ajans Urfa'da gündeme getirilmesinin ardından yetkililer harekete geçti. Şanlıurfa Valiliği ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nden bilgi istedi.

 

"TÜM ASH EKİBİ BAŞKA GÖREVDEYDİ"

 

Başhekimlikten açıklama geldi. 

Başhekimliğin yaralıların 18 dakika sonra vatandaşlar tarafından hastaneye götürüldüğünü kabul ettiği açıklamasında, ihbarın saat 11.47'de yapıldığı aynı gün saat 10.45'te 
Narlıova'da meydana gelen trafik kazası nedeniyle Akçakale 3 No’lu, Ceylanpınar 3 No’lu ve Harran 2 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri (ASH) İstasyonlarının kaza yerine yönlendirildiği, diğer 2 ASH istasyonu ekiplerinde başka vakalarla ilgilendiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre inşaat kazasının meydana geldiği dakikalarda 5 ekibin de başka yerlerde görevde olması sebebiyle bölgeye en yakın ekip olan Harran 1 Nolu ASH İstasyonu ekibi ve Şanlıurfa merkezinde bulunan UMKE ekibimiz olay yerine yönlendirildi.

 

18 DAKİKA SONRA...

 

İnşaat kazasından 18 dakika sonra yaralıların vatandaşlar tarafından hastaneye getirildiği belirtilen açıklamada, “Komuta Kontrol Merkezimiz saat 12.05’te yani olaydan 18 dakika sonra iskele çökmesi nedeniyle yaralanan hastaların olay yerinde bulunan vatandaşlar yardımı ile Akçakale Devlet Hastanesine götürüldüğü ihbarını almıştır. Olay yerine yönlendirilen en yakın ekibimiz olan Harran 1 Nolu ASH istasyonu ekibimiz Akçakale ilçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan Harran Devlet Hastanesi içerisinde konuşlu olup, vakanın vatandaşlar tarafından sivil araçla Akçakale Hastanesine nakledildiği bilgisinin alındığı sırada olay yerine 4 km mesafede bulunduğu kayıtlardan görülmüştür. Sağlık Bakanlığı standartlarına göre ambulanslarımızın kendi bölgesi dışında bulunan kırsal vakalara azami ulaşım süresi 30 dakika olarak belirlenmiştir” denildi.

AJANS URFA

VİCDANLARI SIZLATAN BU GÖRÜNTÜ AKÇAKALE'DE ÇEKİLDİ!

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 09:03
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15