Vicdanları sızlatan bu görüntü Akçakale'de çekildi!

Akçakale'de inşaattan düşen bir işçi iddiaya göre ambulans bulunamadığı için nakliye aracıyla hastaneye götürüldü. Vatandaşların tepkiler ise oldukça sert oldu.

Vicdanları sızlatan bu görüntü Akçakale'de çekildi!
banner53

Akçakale'de vicdanları sızlatan bir olay yaşandı.

"Yazıklar olsun" dedirten ve Akçakalelileri adeta isyan noktasına getiren olay ise bir inşaatta yaşandı. Suriyeli ve adı Muhammed Ahvan olduğu anlaşılan bir işçi, İstasyon Caddesindeki bir inşaatta çalıştığı sırada dengesini kaybederek düştü. İş arkadaşları ve çevredeki vatandaşlar durumu hemen 112 sağlık ekiplerine bildirdi.

 

"AMBULANS GÖNDEREMEYECEĞİZ"

İddiaya göre ambulans 30 dakika boyunca gelmedi. İkinci aramada ise "Nerede kaldınız adam öldükten sonra mı geleceksiniz?" tepkisiyle çağrı merkezi çalışanıyla konuşan vatandaşa "Akçakale ve çevresinde boş ambulans olmadığından dolayı ambulans gönderemeyeceğiz" yanıtını aldığını belirtti.

"Cephede miyiz, savaş mı var, yaralı mı çok? Ne demek ambulans yok!" diyerek duruma tepki gösteren vatandaş yaralı işçiyi kendi imkanlarıyla hastaneye götürdüklerini belirtti. 

Bir kamyonet kasasındaki o anlar işte böyle görüntülendi.

   

 

Vatandaşın duruma tepkisi ise oldukça sert oldu. ' Yazıklar olsun böyle rezillik var mı hangi devirde yaşıyoruz ambulans gelmiyor?" diyerek soruna çözüm bulunması istendi. 

Akçakale'de toplam 3 ambulans olduğu, ilçe hastanelerinde yeterli donanım olmadığı için gelen birçok hastanın kent merkezine sevk edildiği, benzer durumun Suruç'ta da yaşandığı dile getirildi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 13:38
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15