Tabip Odalarından Tabipler Birliğine 'Afrin' tepkisi!

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 17 tabip odası tarafından Afrin konusunda yapılan açıklamada “Türk Tabipler Birliği tarafından yayınlanan ve tamamen ‘terör yuvalarını kurutma ve teröristleri bertaraf etme adına yapılan bu hareketi, kavram kargaşasına da yol açacak bir kasıtla ‘savaş’ nitelemesinde bulunarak durdurulmasını talep etmelerini anlamamız mümkün değildir. Bu zihniyetin bizi temsil etmediğini düşünüyoruz. Bu nedenle de yaptıkları açıklamalara katılmadığımızı ve kınadığımızı ifade etmek isteriz” denildi.

Tabip Odalarından Tabipler Birliğine 'Afrin' tepkisi!
banner53

Türk Tabipler Birliği (TTB) tarafından Afrin operasyonu ile ilgili yapılan açıklama ülke genelinde tepki toplarken, aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 17 Tabip Odasından konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. TTB’nin eleştirildiği açıklamada hekimlerin milletin ve ordunun yanında olduğu mesajı verildi.

17 Tabip Odasından yapılan ortak açıklamada Afrin’in ülke için beka sorunu olduğu belirtilerek, Zeytin Dalı Harekâtının desteklendiği ifade edildi.


‘BU ZİHNİYETİN BİZİ TEMSİL ETMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ’
TTB tarafından yapılan Afrin açıklamasının kınandığı açıklamada, sorunun TTB’de değil yöneten anlayışta olduğu dile getirilerek, “Özelde bu harekât, genelde ise terörle mücadelemizle ilgili olarak, ortak kanaat ve düşüncemizin aksine, merkez birliğimiz Türk Tabipler Birliği tarafından yayınlanan ve tamamen “terör yuvalarını kurutma ve teröristleri bertaraf etme” adına yapılan bu hareketi, kavram kargaşasına da yol açacak bir kasıtla “savaş” nitelemesinde bulunarak durdurulmasını talep etmelerini anlamamız mümkün değildir. Özellikle de yıllardır canlarımızı yakan terör olayları akabinde hiçbir açıklamaları olmayıp, teröriste terörist, terör örgütüne terör örgütü deme cesaretini bile gösteremeyen bu zihniyetin bizi temsil etmediğini düşünüyoruz. Bu nedenle de yaptıkları açıklamalara katılmadığımızı ve kınadığımızı ifade etmek isteriz. Şu andan itibaren yapılacak en doğru hareketin Milletimizden özür dileyerek işgal ettikleri makam ve mevkileri terk etmek olduğunu belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

Bildiriye destek veren odalar ise şu şekilde:
Afyonkarahisar Tabip Odası

Aksaray Tabip Odası

Amasya Tabip Odası

Elazığ-Bingöl-Tunceli Tabip Odası

Kahramanmaraş Tabip Odası

Karaman Tabip Odası

Kayseri Tabip Odası

Kırıkkale Tabip Odası

Kırşehir Tabip Odası

Konya Tabip Odası

Kütahya Tabip Odası

Malatya Tabip Odası

Nevşehir Tabip Odası

Ordu Tabip Odası

Sakarya Tabip Odası

Şanlıurfa Tabip Odası

Zonguldak Tabip Odası

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 10:37
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15