SES Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı gözaltında!

Kobani direnişi sırasında yaralanan ve resmi kanallarla Suruç Devlet Hastanesi'ne getirilen YPG ve YPJ mensuplarını tedavi ettikleri gerekçesiyle aralarında SES Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı Reşat Doğan'ın da bulunduğu 3 doktor, 1 hemşire ve 1 sağlık çalışanı gözaltına alındı.

SES Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı gözaltında!
banner38

Kobani sınırında bulunan Suruç Devlet Hastanesi'nde görevli hemşire ve doktorlar, IŞİD’in Kobani’yi işgal girişimine karşı verilen direnişte yaralanan YPG ve YPJ mensuplarını tedavi ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

Hastanede görevli Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı Genel Cerah Reşat Doğan ile doktorlar Kasım Çelik ve Ali Doğan ile ismi öğrenilemeyen bir hemşirenin yanı sıra hastanede taşeron olarak çalışan sağlık çalışanı Mustafa Gündüzalp ve ağabeyi HDP İlçe Eşbaşkanı Yaşar Gündüzalp da aynı operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Kobani direnişi sürecinde yaralanan YPG'liler sınır kapısı üzerinden devlet ambulansları ve resmi kabul ile Suruç Devlet Hastanesi'ne taşındı. Hatta bunu övünç kaynağı sayan devletin İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, direniş boyunca 974 YPG'liyi tedavi ettiklerini açıklamıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 09:44
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15