Şanlıurfa'da geçici görev yollukları ödenmedi iddiası

Şanlıurfa Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Selami Balcı defalarca Sağlık Müdürlüğü ile görüşmeler yapılmasına rağmen çalışanların personel geçici görev yolluklarının hala ödenmediğini iddia ederek yetkilileri göreve davet etti.

Şanlıurfa'da geçici görev yollukları ödenmedi iddiası
banner38

Şanlıurfa Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Selami Balcı, çalışanların personel geçici görev yolluklarının hala ödenmediğini iddia etti.

Konuyu Sağlık Müdürlüğ'ne taşıdıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten Balcı, "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşların alım gücünün yüzde 30 azalmasıyla birlikte 657 sayılı Devlet Memurlarının Geçici olarak ilçelere ve il dışına görevlendirip ceplerinden harcama yaptırarak ve sonrasında aylar geçmesine rağmen bu yollukları ödemeyerek çalışan sağlık personelinin hem motivasyonunu düşürüp hemde vatandaşın devlete olan güvenini sarsmaktadır.Bu tür olumsuzların önüne geçilmesi için  İl sağlık müdürlüğü ile defalarca iletişime geçip geçici görevlerin ödenmesi konusunda konuştuk ama keyfi uygulamalar ile halen bir gelişme olmadı" dedi. 

Yetkililere seslenen Balcı, "Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda  çalışanlarımızın geçici görev yolluklarını niçin ödemiyor? Gerek il içi gerekse il dışı  geçici olarak, hayatları pahasına fedakarca hizmet veren sağlık çalışanlarımız geçici görev yolluklarını uzun bir süredir alamadılar. Bir çok alanda harcama kalemlerine bütçe bulan il sağlık müdürlüğü, personelinin ulaşım, barınma ve beslenme gibi zorunlu ihtiyaçlarını avans vererek, geçici göreve göndermesi gerekirken, personelini yalnız bırakmış aylar geçmesine rağmen yolluklarını ödeyememiştir. Geçici görev yolluklarının bir an önce ödenerek personelin mağduriyetinin giderilmesini ve bundan sonraki geçici görevlendirmeler de avans sisteminin çalıştırılarak mağduriyetlerin önüne geçilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 08:51
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15