Sağlık'ta FETÖ depremi

Elazığ merkezli 3 ilde gerçekleştirilen FETÖ operasyonu kapsamında 23 sağlık çalışanı gözaltına alınırken, Bursa'da ise 207 sağlık çalışanı FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı.

Sağlık'ta FETÖ depremi
banner38

Türkiye genelinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ /PDY) soruşturması kapsamında bugün 4 ilde gözaltılar ve ihraçlar yaşandı.

 

3 İLDE GÖZALTI

Elazığ'da FETÖ/PDY bağlantılı doktor ve eczacılarında  aralarında bulunduğu 31 şüphelinin yakalanması için operasyon yaptı. Elazığ merkezli Diyarbakır ve Adıyaman’da yapılan eş zamanlı operasyonda 31 şüpheliden 11 eczacı, 8 doktor ile veteriner, fizyoterapist,  hemşire ve  ebelerin de yer aldığı 23’ü yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada dijital materyaller, örgüte yönelik yazılı dokümanlar, KHK ile yasaklanan yayın evlerine ait yayınlar, Bank Asya hesap kartları ele geçirildi. 

 

102 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Bursa'da ise Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın yaptığı açıklamada şu ana kadar 207 sağlık çalışanının FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındığını belirterek, açığa alınan 102 kişinin görevden ihraç edildiğini açıkladı. Aşkın, soruşturması tamamlanan 54 sağlık çalışanının göreve iade edildiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 09:34
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15