Pide kuyruğu değil, sağlık kuyruğu!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası acilinde yaşanan yoğunluk bu kadar da olmaz dedirtti. İftardan sonra artan yoğunlukta yüzlerce kişi kuyrukta bekledi.

Pide kuyruğu değil, sağlık kuyruğu!
banner38

Şanlıurfa'nın en önemli problemlerinden biri sağlık konusu. 

Uzun yıllardan bu yana yaşanan bu sorunlar arasında, hastanelerin yetersiz olması, doktor ve personel azlığı, ekipman gibi birçok problem yer alıyor. 

Bu sorunlar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, özellikle hastanelerin acil servislerinki yoğunluk 'bu kadar da olmaz' dedirtiyor.
 


Vatandaşlar, kentteki hemen her hastanenin acil servisinde uzun süre sıra beklerken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası acil servisinde dün akşam yüzlerce kişilik kuyruk oluştu.

İftardan sonra başlayan yoğunluk geç saatlere kadar devam ederken, bir günde toplam bin 300 hastanın acil servise başvurduğu ifade edildi.
 


Dün akşam yaşanan yoğunluğu fotoğraflayan vatandaşlar, duruma isyan etti. Saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını aktaran vatandaşlar, yetkililere çözüm bulmaları için seslendi.
 


'MUAYENE YOK!'

Yine yaşanan yoğunluğu eleştiren bir vatandaş da, "Şanlıurfa Haliliye Acil Servisi. Yok böyle bi kalabalık, hasta sıra numarası 760 bekle sıra gelsin. Bu doktorun ne faydası olacak hastaya, neyin var şuram ağrıyor tamam hemen iğne muayene yok" diyerek tepkisini dile getirdi. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 10:59
YORUMLAR
Feylesof
Feylesof - 3 ay Önce

Canı sıkılanda acile gelmesin bi zahmet.

URFADA SAĞLIK ENKAZ
URFADA SAĞLIK ENKAZ - 3 ay Önce

Sağlıkla ilgili bu kaçıncı haberiniz.hangisi ses getirdi.ya da hangi sorun çözüldü.sn.editör size bir önerim; lütfen sizden rica ediyorum.sorunun kaynağı yöneticilerde bu kentte sağlıktan sorumlu vali yardımcısı Nerede? Bu kentte sağlık bakanlığı sıfatını taşıyan il sağlık müdürü Nerede? Şu fetöcülerden miras kalma ek bina mıdır her ne zıkkım da işletemiyorsanız TMSF ye devir edin gitsin.bari eksik olan personellerde 500 yataklı m.Akif inan hastanesine nakil yapılsın bu işi düzenli yapsınlar ne vatandaş sıkıntı çeksin ne personel.nedir bu kentin sağlık sorunu milletvekilleri neden ilgilenmiyor.sağlık teşkilatını bir gözden geçirsinler Nerede bir torpil li biri varsa sağlık teşkilatında hemde en üst kademe de görev yapmaktadır. Bu kadar personel sıkıntısı yaşamasının bana göre tek sebebi eski köy hizmetlerinden işçi olup sağlık müdürlüğüne geçip ve şuan personelden sorumlu uzman memur olarak görev yapan s.samak adlı kişidir. Urfa da maalesef sağlık teşkilatı 10 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.bir 11.ci kişi yok.il sağlık müdürü şamaroğlanı geldiği günden beri yeni bir ekip oluşturamadı.kentte yardımcı sağlık personeli sıkıntısı yaşanıyor torpili olan sağlık personeli asli görevini yapmıyor.idari birimlerde masa başında daha fazla makam ücreti almaktadır.buyurun size Akif inan hastanesinde bu rezalet yaşanırken hastane müdürü hastane yöneticilik Üniversitesinden mezun biri görev yapması gerekirken ATT yani acil tıp teknisyeni koskoca hastanenın müdürlüğünü yapmaktadır.eee böyle olunca olan kime olur. Urfa halkına olur. Mevcut ekip değişmeden ne bir sorun çözülür ne de sizler bu tür haberleri kaleme almak yada manşete taşımak eksik olur.

Xx
Xx - 3 ay Önce

Fotoğrafta acil hasta goremedim

ÇOCUK ACİL 100 MİLYAR MASRAF
ÇOCUK ACİL 100 MİLYAR MASRAF - 3 ay Önce

Sn.editör m.Akif inan Eğt.ve Arş.hastanesinin eski acil servisine güya 2 yıl önce 100 milyar para harcanıp tadilat yapıldı ki ÇOCUK ACİL SERVİS olarak hizmete girsin 400 bin nüfuslu haliliye ve 250 bin nüfuslu karaköprü halkı kalkıp kentin bir ucundan başka bir ucuna yapılan eyyubiye hastanesine gitmek zorunda kalmasın.ne yazık ki bu 100 milyar masraf çöpe gitti. Ya da böyle yaptılar ki birileri bundan rant elde etsin. 2 yıldır ÇOCUK ACİL SERVİS KAPISINA KİLİT VURULMUŞ...Devlet büyüklerimiz kamuda tasarruf tedbirleri alınsın diye durmadan ikaz ediyor. Bizde kurumlar aksine israf ediyor.bu kentin sağlıktan sorumlu vali yardımcısı yok mu?bu kentte sağlıktan sorumlu bir milletvekili yok mu? Bu kentte muhalefet parti milletvekilleri, il başkanları yok mu? STK'lar yok mu? 100 milyar para harcandı ki kapısına kilit vurulmak için mi?benim buradan tüm şanlıurfalılara çağrımdır.184 SABİM yani sağlık bakanlığı iletişi hattını arayıp bunun hesabını sormalarıdır.aksi halde karaköprüden ya da halilyeden kalkıp kentin bir ucundan başka bir ucuna yapılan eyyubiye gitmeye mahkum edilirsiniz.

Serdar acemoğlu
Serdar acemoğlu - 3 ay Önce

Hastaların dosyalarını halka açık platformlarda paylaşacaksınız .Paylaşımı kaldırmadığınız taktirde sağlık bakanlığına soruşturma için şikayet edileceksiniz

AHMET
AHMET - 3 ay Önce

BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM HANİ EK BİNADA ACİLDE ÇOCUK DOKTORU VARDI NERDE YAZIK BİAN ÖNCE VEKİLLERİMİZ ÇÖZÜM BULURSA SEVİNİRİZ BURADAN SAYIN MUSTAFA ARISÜT ABİME TEŞEKKUR EDİYORUM HABER İÇİN

Hemşire hanım
Hemşire hanım - 3 ay Önce

Yıllardır dile getirdik bunları ama üstlerimiz bize sürekli mobbing uyguladılar Şanlıurfa da sağlık günden güne geriye gidiyor. Olan gariban Urfa halkına oluyor. İnanıyorum ki o güzel günleri Urfa da görecek. Öyle hastane gezmekle bir şeyler çözülmez çözülmeyecek de...

ali
ali - 3 ay Önce

Her yer öyle arkadaş sadece urfa değil.Parası olup sağlık hizmeti aldın aldın alamazsan ölümcül olana kadar devletten sağlıklı bir sağlık hizmeti alamıyorsun.Yatalak olup hastaneye yatabilirsen sana bakıyorlar ayakta edavi imkansız durumda.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15