Kalp krizi geçiren hastaya sakinleştirici verildi iddiası!

Akçakale'de iddiaya göre kalp krizi geçiren 60 yaşındaki hastaya sakinleştirici iğne yapıldıktan sonra hasta, hayatını kaybetti. Aile, hastaneye akın ederken, olay yerine özel harekat ekipleri sevk edildi. Öfkeli aile doktor ve sorumlulardan şikayetçi olacaklarını belirtti. Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatırken, hastane soruşturma sonrası dava açacaklarını duyurdu.

Kalp krizi geçiren hastaya sakinleştirici verildi iddiası!
banner38

Olay, dün Akçakale Devlet Hastanesi'nde yaşandı.

60 yaşındaki Ahmet Çiftçi akşam saat 21.00 sıralarında fenalaştı. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği belirtilen Çiftçi'ye ailesinin iddiasına göre ilk olarak sakinleştirici iğne yapıldı ardından kalp mesajı ve defibrilatör (elektro şok) ile müdahalede bulunuldu. Yaklaşık 4 saat süren müdahalenin ardından hasta, "Kalbi yeniden çalışıyor" denilerek Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 

Sevki yapılan hasta, hastanede hayatını kaybetti.

Hasta yakınları da sakinleştirici iğne verildiği ve yanlış müdahalede bulunduğu gerekçesiyle akşam saatlerinde hastane acil servisi önünde toplandı. Kalabalığın artması üzerine acil servis önüne özel harekat polisleri de sevk edildi. Hasta yakınları doktorlar ve sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını belirterek hastaneden olaysız bir şekilde dağıldı.

Ajans Urfa'ya konuşan merhum Ahmet Çiftçi'nin kardeşi Abdulvahip Çiftçi "Kesinlikle olayın takipçisi olacağız" dedi.

 

HASTANE: SORUŞTURMA SONRASI DAVA AÇACAĞIZ 

Olayın ardından Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. Hastane yetkilileri ise hastaya verilen ilaçları paylaşarak yanlış müdahalede bulundukları iddiasını yalanladı. Resüsitasyon odasına hasta yakınlarının giremediği bu nedenle hangi ilaçlarla müdahalede bulunulduğu konusunda fikir sahibi olmayacaklarını belirten hastane, soruşturma tamamlandıktan sonra kendilerinin de aileden davacı olacaklarını belirtti. 

Bilal KAPLAN/AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 09:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15