Harran’daki Tüp Bebek Merkezi kapandı mı?

Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Tüp Bebek Merkezi’nde embriyolog olmadığı için embriyoloji laboratuarının aktif edilemediği ve hasta alımlarının durdurulduğu iddia edildi.

Harran’daki Tüp Bebek Merkezi kapandı mı?
banner53

Şanlıurfa’daki Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2016 yılında Tüp Bebek Merkezi açılmıştı. 2 yıldan bu yana faaliyetlerine devam eden Tüp Bebek Merkezi’nde şu anda ise bir embriyolog bulunmadığı ve bu nedenle de hasta alımlarının durdurulduğu iddia edildi.

Merkezin aktif olarak çalışabilmesi adına tüp bebek uzmanının yanı sıra embriyologun da bulunması gerektiği ifade edilirken, üniversitedeki merkezde embriyolog sorununun yaşandığı dile getirildi.

Tüp Bebek Merkezi’nde daha önce çalışan erkek embriyologun buradan ayrılmasının ardından yerine kadın bir embriyologun alındığı öğrenildi. Ancak gelen kadın embriyologun ise embriyoloji sertifikasının olmadığı, bu nedenle de uzun süreli bir eğitime gönderildiği ifade edilirken, embriyolog olmaması nedeniyle embriyoloji laboratuarının da aktif edilemediği iddia edildi. Laboratuarın aktif edilememesi nedeniyle de hasta alımlarının durdurulduğu ve Tüp Bebek Merkezi’nin resmiyette değilse de faaliyette kapandığı ileri sürüldü.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 13:47
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15