Harran Tıp'ta organ bağış standı açıldı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Bağışı Haftası nedeniyle hastane içerisinde organ bağışı standını açtı.

Harran Tıp'ta organ bağış standı açıldı
banner38

Tüm Türkiye’de 03-09 Kasım arasında kutlanan Organ Bağışı haftası dolasıyla Harran Tıp Hastanesi'nin girişinde organ bağışı standı kuruldu. Standda  hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarına broşürler dağıtılarak halkımızın organ bağışında bulunmaları teşvik edildi.

Standın açılışında konuşan Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Dursun Çadırcı, organ bağışına destek olmak istediklerini ve bunun için halkı bilgilendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak organ bağışı haftasına destek olmak üzere birtakım etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Çadırcı; “Kendi Hastanemizin organ nakil birimi duyurmak hem de organ bağışına destek olmak istiyoruz.   Şanlıurfalı hemşerilerimizin geleceğe umutla bakmalarını istiyoruz. Organ bağışı haftasında organ bağışının artmasını bekliyoruz. Hastanemiz bünyesinde de çalışanlar olarak bağışta bulunup bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiğimizi tüm halkımıza duyuruyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 11:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15