Görenler şok oldu! Urfa’da hastanın karnından çıktı

Akçakale’de karnındaki ağrı nedeniyle hastaneye giden M.E.’nin karnından 25 cm büyüklüğünde 3-3,5 kg ağırlığındaki kistik yapı çıkarıldı.

Görenler şok oldu! Urfa’da hastanın karnından çıktı
banner38

Karnında ağrı ve şişlik fark eden 20 yaşındaki M.E., Akçakale Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğine başvurdu. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Mehmet Gümer tarafından muayene edilen hasta, Gümer ve Op. Dr. Uğraş Daban tarafından ameliyata alınarak sağlığına kavuştu.

Op. Dr. Mehmet Gümer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hastamız bize geldiğinde son iki aydır gittikçe artan karın ağrısı ve karında şişkinlik hissi nedeniyle artık yemek yiyemez olduğu ifade etti. Yaptığımız muayene ve tetkik sonucunda hastanın dalağını tamamen dolduran yaklaşık 25 cm büyüklüğünde kist saptadık.  Hastamızla konuşup hastalığı hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra ameliyat olması gerektiğini anlattık, hasta ameliyat kararını verdikten sonra 10 Mayıs 2019 tarihinde hastanemizin diğer Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğraş Daban ile birlikte ameliyatını gerçekleştirdik. Ameliyatta yaklaşık olarak 25 cm büyüklüğünde 3-3,5 kg ağırlığındaki kistik yapıyı çıkardık. En büyük mutluluğumuz hastamızın ameliyatı gayet başarılı geçip, hastanın sağlığına kavuşmuş olması” dedi.
 


Akçakale Devlet Hastanesi olarak yeterli teknik alt yapı ve teknolojiye sahip olduklarını belirten Gümer, Akçakale’de genel cerrahi olarak guatr, meme cerrahisi, laparaskopik ameliyatlar (kapalı yöntemlerle safra kesesi, fıtık, apendisit), gastrointestinal sistem cerrahisi (mide barsak sistemi ameliyatları), pilonidal sinüs, hemoroid, anal fistül gibi genel cerrahi branşının birçok ameliyatlarını başarılı bir şekilde yaptıklarını ifade ederek, insanların bu gibi ameliyatlar için ilçe dışına gitmesi gerekmediğini söyledi.

İbrahim Halil Arslan-Akçakale/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:08
YORUMLAR
Ahmet Mermerli
Ahmet Mermerli - 4 ay Önce

Haydi hayırlısı,Akçakale, ye hayırlı olsun.

Cumali akgörgen
Cumali akgörgen - 4 ay Önce

Eşimi doğuma getirdim urfa ya sevk etiniz neyden bahsediyorsunuz

Salih sütsatan
Salih sütsatan - 3 ay Önce

Annemi lazerle kreçlenme ameliyetı ettik etmez olayadık k

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15