Doktordan açıklama: "Bize uğramadan asla..."

Kalça kemiği çıkığı bulunan ve doğuştan hidrosefali hastalığı olan minik kız çocuğu Şanlıurfa'da ilk defa yapılan ameliyat sayesinde sağlığına kavuştu. Başarılı ameliyata imza atan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op.Dr.Kemal Yüce; "Bize uğramadan asla il dışındaki merkezlere müracaat etmeyin" dedi.

Doktordan açıklama:
banner38

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk defa Doğuştan Hidrosefali beynine şant uygulanan ve sağ kalça Displazisi Hastalığı (sağ kalça çıkığı) olan 6 yaşındaki Esma Nur Çoban isimli çocuk hasta başarılı bir şekilde ameliyat edilip sağlığına kavuşturuldu.

Doğuştan Hidrosefali hastalığı olan ve bu nedenle beynine şant uygulanan 6 yaşındaki Esma isimli çocuk hasta yürüme bozukluğu, aksama, bacaklarını açamama şikayetleri ile bir çok sağlık kuruluşuna müracaat etti ancak tedavisinin Şanlıurfa’da mümkün olmadığı söylenerek ancak il dışındaki büyük merkezlerde tedavi edilebileceği belirtildi. 

Esma'nın ailesi ise bir umut Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine başvurdu. Çocuk hastaya yapılan muayene ve tetkikler neticesinde 2 saat süren bir operasyon (Dega Osteotomisi İle Radikal Redüksiyon) ile çocuğun sağlığına kavuşabileceği belirtilerek hasta yakınlarının onayı alındıktan sonra ameliyat hazırlıkları ve resmi işlemler  başlatıldı.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op.Dr.Kemal Yüce yönetimindeki cerrahi ekip 6 yaşındaki Esma'ya ortalama 2 saat süren başarılı bir operasyon uygulayarak Esma'yı sağlığına kavuşturdu.

Konuya dair açıklama yapan Op.Dr.Kemal Yüce hastaların Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurmadan il dışına çıkmamaları çağrısında bulunarak "Ortopedi ve Travmatoloji kliniğimizde ben ve diğer tüm hekim arkadaşlarım hemen hemen her türlü teknolojik ekipman ve cerrahi tecrübe gerektiren operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Şanlıurfalı vatandaşlarımızdan ricam o dur ki bu ameliyat ,bu işlem Şanlıurfa’da yapılamıyor vs.gibi sözlere itibar etmeyin ve bize uğramadan asla il dışındaki merkezlere müracaat etmeyin" dedi.

 

DÜNYALAR BENİM OLDU

Esma'nın annesi Halise Çoban ise doktorlara ve hastane yönetimine teşekkür ederek, " Doktorlar Şanlıurfa’da ameliyatınızı yapamayız dediğinde dünyam karardı.Bir Anne olarak bir an çocuğumun ömür boyu sakat kalacağını ve hiçbir zaman sağlığına kavuşamayacağını düşündüm. Ailemle birlikte Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat ettik. Op.Dr.Kemal Yüce hocamız çocuğumun ameliyatını yapabiliriz dediğinde dünyalar benim oldu.Başta hastane yönetimi olmak üzere tüm çalışan personele teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 06:23
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15