Büyükşehir'den kadınlar için sağlıklı yaşam merkezi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, kadınların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yapımı tamamlanan Bahçelievler Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak kadına her anlamda destek verdiklerini ifade eden Başkan Nihat Çiftçi, kadınların sosyal yaşantılarına destek verdiklerini belirtti.

Büyükşehir'den kadınlar için sağlıklı yaşam merkezi

Şanlıurfa genelinde 12 Kadın Kültür Merkezi ile kadınların sosyal, kültürel ve mesleki alanda eğitim alarak aile yapısının ileriye taşınması hedeflenirken, bunlara 3 kattan oluşan içinde güzellik merkezinin, spor alanlarının, eğitim göreceği alanların bulunduğu Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi eklendi.

Söz konusu merkezinin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi’nin yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu'nun eşi  Asuman Tipioğlu, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, STK temsilcileri ve çok sayıda kadın katıldı.

 

ÇİFTÇİ: GELİŞİM AİLEDEN BAŞLAR

Açılışta bir açıklamada bulunan Çiftçi, “Gelişim aileden başlar, evinde gelişimi kadından başlar, gelecek nesilleri yetiştiren annelerimiz, kadınlarımızdır. Dolayısıyla bu bakış açısı içerisinde Şanlıurfa’mızın birçok mahallelerinde kadın destek merkezleri, kadın yaşam merkezleri Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından açıldı. Bu merkezin öncelikle Bahçelievler Mahallesine ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Kadınlarımızın bu güzel merkezde güzel bir şekilde zaman geçirmelerini, diliyorum” diye konuştu.

 

POLAT: KADIN BİLİNÇLENİR İSE AİLE BİLİNÇLENİR

AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ise, “Kadın bilinçlenir ise aile bilinçlenir. Bu kadın merkezlerimizde kadınlarımızın bir nebzede olsun evlerinden çıkıp bu merkezlerde eğitimler alarak birlik içinde hareket etmeleri ile kendilerine olan özgüveni pekiştirmeleri noktasında çok büyük etkileri olacaktır. Başkanımız Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

SAĞLIK MERKEZİ HAKKINDA

 

Bahçelievler Sağlıklı Yaşam Merkezi hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile, Çocuk Şube Müdürü Sibel Toptan da, “416 metrekare üzerine kurulan ve 3 kattan oluşan çocuklarımıza ve kadınlarımıza özel bir şekilde hizmet vermeyi planlayan bir merkez olarak huzurlarınızda. 2. Katında Halk eğitim bünyemizde eğitimler verebileceğimiz bir alan, spor salonumuz, kişisel bakım ünitelerimiz bulunmakta. Yine alt katımızda uzman eğitimcilerimizin desteği ile spor faaliyetleri yürüteceğimiz spor salonumuz ve ara katlarda ise kursiyerlerimizin çocuklarının zaman geçirebileceği bir kreş mevcut” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen açılış konuşmaların ardından merkezi gezen kadınlar, merkez hakkında bilgi aldı.

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 14:25
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15