Akçakale'de 'Ramazan' denetimi: Et imha edildi!

Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan Ayı nedeniyle ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırın, kasap ve lokantaları denetledi. Denetimlerde bir işyerinde bulunan 40 kilo bozulmuş et imha edildi.

Akçakale'de 'Ramazan' denetimi: Et imha edildi!
banner38

Ramazan ayı nedeniyle Akçakale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini arttırdı. İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekip ile birlikte ilçedeki kasap ve et satışı yapan marketler ile ilçede bulanan fırınları denetleyen zabıta ekipleri, gramaj ve hijyen market reyonlarındaki gıda maddelerinin tarih ve tazelik kontrolleri ile kasaplarda etlerin sağlık ve mühür kontrollerini yaptı.

Yapılan denetimler sırasında Suriyeli bir vatandaşın işlettiği kasapta Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri 25 kilo kırmızı, 15 kilo da bozulmuş beyaz ete el koyarak imha etti. Denetimler sırasında bazı iş yerleri mühürlenirken bazı işyerlerine de cezai işlem uygulandı.

Denetim ile ilgili açıklamalarda bulunan Akçakale Belediyesi Zabıta Memuru Mehmet Güçlü, "Halkımızın sağlığı için bu yönlü denetimlerimiz Ramazan ayı boyunca daha sıkı bir şekilde devam edecektir. Kurallara uymayan esnafımız hakkında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Gıda maddelerini alırken tarih, tazelik kontrollerini yapmalarını ve et alırken etlerin mühürlü olmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Halkımızın rahat bir Ramazan geçirmesi ve sağlıklı ürünlerle iftar açabilmesi için denetimlerimiz aralıksız sürecek. Eksik görülün konularda zabıta ekiplerimiz esnafları uyardı. Daha önce uyarıldığı halde gereğini yapmayanlara hakkında gereken yasal işlemler başlatılacak. Sağlık için halkımızın yanındayız. Esnafımızın daha dikkatli olmasını bekliyoruz. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 07:03
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15