500 Yataklı Hastaneye 4 yeni asansör

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 4 adet yeni asansör projesinin hayata geçmesine son 6 ay kaldı. 4 Yeni asansörün hizmete girmesi ile asansör sayısı 10’a yükselecek.

500 Yataklı Hastaneye 4 yeni asansör
banner53

Hizmete başladığı 2004 yılından bu güne kadar Şanlıurfa’nın en büyük hastanesi olarak bölge halkına hizmet eden Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 4 yeni asansör daha yapılıyor.

Her geçen gün artan nüfus ve hasta sayıları dikkate alındığında hastanenin asansörlerinin yetersiz kaldığını tespit eden hastane yetkilileri, harekete geçti.  Hastanede mevcut asansörlerin uzun süre sürekli kullanım sonucu deforme olması ve teknolojik gelişmeler karşısında demode duruma gelmesi üzerine yeni asansör yapımı artan hasta yükü karşısında da kaçınılmaz hale gelince 4 yeni asansör yapımına karar verildi. 

Yapımına karar verilen 4 adet asansörün projelendirmesi 2016 yılı itibari ile tamamlanarak ihale edildi. 

Konuya dair açıklama yapan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi-Başhekim İbrahim Halil H. Keşküş, "Kanuni süre ve prosedürlerin sonuçlanması müteakiben 4 adet asansör yapım işi inşaat süresi 2 ay önce başlanmış olup sözleşmeye göre 8 ay’da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 2017 yılı Mart-Nisan aylarında yeni asansörleri hizmete sunmayı planlıyoruz" dedi. 

Yeni asansörler devreye girdikten sonra hastanede hasta ve yük naklinde %40 oranında bir rahatlama hissedilecek. Mevcut asansörlerin revize bakım onarımlarının düzenli olarak yapılmasına da devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 07:39
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15