Urfalıların 'trafik' derdine flaş çözüm!

Şanlıurfa'nın kangrenleşmiş sorunlarından biri olan 'trafik', hem sürücüyü hem vatandaşı hem de esnafı mağdur ediyor. Özellikle Bahçelievler'de yaşanan otopark sorununa çözüm olarak düşünülen iki alanın, kentin kanayan yarasına cevap vermesi bekleniyor.

Urfalıların 'trafik' derdine flaş çözüm!
banner38

Şanlıurfa'nın kanayan yaralarından biri olan trafik sıkıntısı, hala çözüm bulamadı.
 Kentte sık sık gündeme gelen ve vatandaşların her fırsatta dert yandığı trafik sorununa, kimi zaman açılan yollar kimi zaman da kapatılan yollar bir türlü sonuç getirmedi.

SÜRÜCÜ, ESNAF, MAHALLE SAKİNİ...

Bu konuda da en büyük sıkıntının olduğu noktaların başında ise Bahçelievler geliyor. Bahçelievler'de adeta kangrenleşmiş trafik sorunu hem vatandaşı, hem sürücüyü hem de mahalle sakinlerini çileden çıkarıyor.
 Kentin en işlek yeri olan Bahçelievler'de trafiğin yanı sıra yaşanan otopark sorunu, sürücüyü olduğu kadar, esnaf ve çevre sakinlerini de zorluyor.

Birçok kurum ve işyerine ev sahipliği yapan Bahçelievler'de park alanının bulunmaması, esnafın yüzünü güldürmüyor. Aracı ile alışverişe çıkan vatandaşların park alanı bulamayıp, alışveriş merkezlerini tercih etmesi esnafın kazancına balta vuruyor.  
 Esnafın yanı sıra bu dertten çevre mahalle sakinleri de muzdarip. Vatandaşların boş gördükleri alana araçlarını park etmesi, çevre sakinlerine zor anlar yaşatıyor. Yeterli otoparkın olmaması nedeniyle vatandaşlar bulundukları alana en yakın yere araçlarını park ederken, bu durum seyir halindeki sürücüleri de zora sokuyor.  
 Bahçelievler'in hem trafik hem de otopark sorununa çözüm beklenirken, yetkililerden hala çözüm gelmiyor. Trafik sorununun inşa edilecek otoparklar ile çözülmesi beklenirken, gözler bu kez Üçgen Parkın yanında bulunan araziye ve Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne çevrildi.
 MESLEK LİSESİ

Kentin göbeğinde bulunan lisenin başka bir araziye taşınmasıyla öğrenci yoğunluğunun azalması beklenirken, trafik sorunu da büyük oranda rahatlayacak. Lisenin katlı otoparka dönüştürülmesi halinde hem park sorunu hem de kilitlenen trafik sorunu çözüme kavuşabilecek.
 ÜÇGEN PARK-BABEL KAFE- GENÇLİK MERKEZİ

Gözlerin çevrildiği bir diğer alan ise Üçgen Park ve eski Babel Kafe ile birleşen alanın yıkılıp, otoparka dönüştürülmesi. Yaklaşık 1000 araçlık bir otopark olacağı tahmin edilen alan, kangrenleşmiş trafik sorununu da bir nebze olsun önleyebilecek.
 ‘Trafik’ sorunu karşısında ortaya atılan fikirler 2 alanla kısıtlı kalırken, yetkililerin bu duruma nasıl bir çözüm bulacağı ise merak ediliyor.

ÖZEL HABER/BİHA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:43
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15