Urfa'daki kritik soruna Haliliye'den çözüm!

Şanlıurfa'nın turizmde altın yılını yaşaması beklenirken, kentte 'konaklama yetersizliği' sorunu baş gösterdi.  Otel ve yatak yetersizliği nedeniyle turistler yatacak yer bulamazken, oluşan kaosa Haliliye Belediyesinden çözüm geldi.

Urfa'daki kritik soruna Haliliye'den çözüm!
banner38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edildi.

Türkiye’nin en tarihi ve turistik kentlerinden biri olan Şanlıurfa’da bu gelişme ile birlikte hem turizm hem de ekonomi noktasında ciddi beklentiler ortaya çıktı. Bahar mevsiminin ilk döneminde bu beklentiler fazlasıyla karşılanırken, kente gelen turist sayısı arttıkça sorunlar da baş göstermeye başladı.

Kentte hemen hemen her noktada irili-ufaklı sıkıntılar yaşanırken, konaklama konusunda ise önemli eksiklikler yaşanıyor.


URFA TURİZMİNE BALTA!

Otellerde önümüzdeki aylar için boş oda bulunmazken, rezervasyon yapmayan yerli ve yabancı turistler durumdan muzdarip oldu. Yaşanan bu sorunu kentteki otel yetersizliği kamçılarken, bu kez mevcut otel işletmeleri de fahiş fiyatlar sunmaya başladı.

Hem fiyatlardan hem de konaklamadan dert yanan turistler de, Şanlıurfa'daki tarihi güzellikleri görüp-gezdikten sonra konaklama için komşu kentleri tercih etti. Yaşanan konaklama krizi, kentin turizmine ve ekonomisine balta vurmaya başlayınca sesler de yükseldi.

 ÇÖZÜM HALİLİYE'DEN

Kentteki konaklama sorununa kesin çözüm bulunmasını dile getiren esnaf ve vatandaşlara cevap, Haliliye Belediyesinden geldi.  Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar ile takdir toplayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, otel krizini de çözmeyi hedefliyor.

Canpolat, Haliliye ilçesinde yer alan Akbulut İş Merkezi'ni, otel yapmaya hazırlanıyor. 100 yatak kapasiteli olacağı tahmin edilen otelin, bir nebze de olsa konaklama sorununu gidermesi bekleniyor.

Öte yandan, bu kararın kentte müjde ile karşılanması beklenirken, otel sorununda da tüm gözler ilk adımı atan Haliliye Belediyesi'ne çevrildi.

ÖZEL HABER-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 18:26
YORUMLAR
Ahmet sağır
Ahmet sağır - 2 ay Önce

Göbeklitepe yılını bırakın bir yana 1 Mayıs İşçi Bayramından bahsedin.kentimize gelen turistin esnaf tan yemediği kazığı o gün yedi bir daha bu kente turist mi gelir.

ADANALI
ADANALI - 2 ay Önce

BURDAN BÜTÜN YETKİLİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM ÇARŞIDA BALIKLIGÖLÜN O CİVARA BİR TUVALET YAPILIRSA İYİ OLUR. GELEN MİSAFİRLER GİRECEK TUVALET BULAMIYOR.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15