Urfa'da kaya mezarlar resmen ziyarete açıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Barutçu Hanı, Kale Eteği Projesi ve Kızılkoyun Projesi ile Balıklıgöl Çevre Düzenlemesinin açılışı Başkan Nihat Çiftçi’nin ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Urfa'da kaya mezarlar resmen ziyarete açıldı
banner38

Şanlıurfa için 2018 yılı tamamlanan projelerin açılışı ile devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu kez restorasyon çalışmaları tamamlanan Barutçu Hanı, Kale Eteği Projesi ve Kızılkoyun Projesi ile Balıklıgöl Çevre Düzenlemesinin açılışını gerçekleştirdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katılımı ile gerçekleştirilen açılışlara vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

BAKAN KURTULMUŞ: ŞANLIURFA HER GEÇEN GÜN DAHA DA GELİŞİYOR

Açılışta konuşan Bakan Kurtulmuş kentin her geçen gün daha da geliştiğini belirterek , “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin 4 büyük güzel projesinin açılışını gerçekleştirmek bizim için mutluluk verici. Böylesine manevi değeri yüksek bir şehrimizde bu kadar güzel projeleri kazandıran Büyükşehir ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BAKAN FAKIBABA’DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Bakan Kurtulmuş’un ardından Şanlıurfalılara seslenen Bakan Fakıbaba ise, “Şanlıurfa tüm güzellikleri hak ediyor. Şanlıurfa sadece bölgemizin değil, Türkiye’mizin sigortasıdır. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece kimse karşımızda duramaz. İşte böylesine bir dönemde yapılan bu güzel yatırımlar da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Tüm bu duygularla Şanlıurfa’mıza bu güzel eserleri kazandıran arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

VALİ ERİN: ŞANLIURFA’MIZDA ÇOK GÜZEL HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Şanlıurfa’ya yönelik hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğini belirten Vali Abdullah Erin ise, ”Bakanlarımızın ve hükümetimizin desteği ile Şanlıurfa’mızda çok güzel hizmetler gerçekleştiriliyor. Tüm bu hizmetlerin devamını görmek bizleri heyecanlandırdığı kadar sevindiriyor. Şanlıurfa’mız bölgesinin değil Türkiye’mizin parlayan yıldızı olmayı sürdürecek” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de halkın Miraç Kandilini kutlayarak turizme kazandırılan projelerde emeği geçen tüm Büyükşehir kadrolarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından temsili kurdele kesimi yapıldı.

Böylece özellikle ziyarete açılması beklenen ve kaya mezarlarını bünyesinde barındıran Kale Eteği ve Kızılkoyun resmen ziyarete açılmış oldu. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 07:20
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15