Urfa'da 'halk oyunları' yarışması

Şanlıurfa'da gerçekleşen 'halk oyunları' yarışmasında dereceye giren 4 kulüp, kenti Bölgeler Arası Halk Oyunları Yarışmasında temsil edecek.

Urfa'da 'halk oyunları' yarışması
banner38

Şanlıurfa'da son günlerde yapılan renkli etkinliklere bir de 'halk oyunları' eklendi.

Şanlıurfa 11 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda 17 ekibin katılımıyla yapılan yarışmada oyuncular dereceye girebilmek için ter döktü.

Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisi olmak üzere 4 kategoride yapılan yarışmalarda Şanlıurfa yöresine ait oyunları ve birbirinden güzel figürleri sergileyen ekipler bol bol alkış aldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Nuri Talaşık yaptığı açıklamada, “Öncelikle bu organizasyonun yapılmasında desteklerinden dolayı Türkiye Halk Oyunları Federasyon başkanımız Sayın Suat Aksu’ya teknik ekibimize, halk oyunları yarışmamıza il içinden ve ilçelerimizden katılan kulüplere, idarecilerine, oyuncularına, çalıştırıcı  ve bizleri yalnız bırakmayıp salonda alkışlarıyla destekleyen halk oyunları seven Urfalılara teşekkür ediyoruz. Yine il içinden ve il dışından gelen hakem, jüriheyetimize, organizasyonda ev sahipliği yapan Şanlıurfa Gençlik ve spor il müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bizim gönlümüzde yarışmalara katılan tüm ekipler birincilik ödülünü hak edecek oyunlar sergilemişlerdir. Bundan sonra federasyonumuzun da desteğiyle Şanlıurfa Halk oyunlarında daha büyük organizasyonlara ev sahibi yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’yı Bölgeler Arası Halk Oyunları yarışmalarında temsil edecek gruplar şu şekilde:

Minikler Kategorisinde 1. olan Karbel Karaköprü Belediyespor Kulübü,

Yıldızlar Kategorisinde 1. olan Hilvan Belediyespor Kulübü

Gençler Kategorisinde 1. olan Karbel Karaköprü Belediyespor Kulübü

Büyükler Kategorisinde 1. olan Bağlarbaşı Kahramanspor Kulübü Derneği

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 15:30
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15