Turizm Bakanı Göbeklitepe'yi gezdi, gördü, teşekkür etti!

"Betonlaşma" iddialarıyla gündeme gelen Göbeklitepe'yi ziyaret eden Turizm Bakanı, milyonlarca kişinin bölgeyi ziyaret edeceğini belirtip "İlgili firma yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi. Bakan daha önce yaptığı açıklamalarda da "Asla betonlaşma olmamıştır" demişti.

Turizm Bakanı Göbeklitepe'yi gezdi, gördü, teşekkür etti!
banner38

Şanlıurfa'ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş 'Beton döküldü' iddialarıyla gündeme gelen UNESCO "Dünya Miras Geçici Listesi"ndeki varlıklar arasında bulunan Göbeklitepe'yi ziyaret etti.

Bakan Kurtulmuş'a ziyaretleri sırasında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kurum amirleri ve yetkililer eşlik etti. Daha önce yaptığı açıklamalarda  "Bölgedeki arkeolojik değerlere asla zarar verilmemiş, asla betonlaşma olmamıştır" diyen Bakan Kurtulmuş, incelemeler yaparken yetkililerden de bilgi aldı. 

 

"GÖZ BEBEĞİMİZ GÖBEKLİTEPE'Yİ KORUYACAĞIZ"

 

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Kurtulmuş Göbeklitepe'yi milyonlarca kişinin ziyaret edeceğini belirterek, "Ben ilgili firma yetkililerine teşekkür ediyorum. Burada kazı çalışmalarında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Göz bebeğimiz olan Göbeklitepe'yi koruyacağız, korumaya gayret edeceğiz, daha da ileriye götüreceğiz. Ümit ediyorum ki ilerleyen dönemde sadece bu alanı milyonlarca kişi buraya gelerek ziyaret edecek" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi de "Şanlı şehrimize bu yıl 1 milyon turist bekliyoruz" diyerek turist hedeflerini bir kez daha yineledi. 

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 11:36
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15