'Tarihin Sıfır Noktası' su sızdırıyor!

Şanlıurfa'nın en önemli kültürel ve tarihi değeri Göbeklitepe'de yeterli önlem alınamadı. Tarihi mabet, son günlerde yaşanan hava koşulları nedeniyle birçok yerden su sızdırmaya başladı.

'Tarihin Sıfır Noktası' su sızdırıyor!
banner38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edildi.

Yerli ve yabancı turist akınına uğrayan 'Tarihin Sıfır Noktası' olarak nitelendirilen Göbeklitepe, haftanın her günü ağırladığı ziyaretçilerini adeta etkisi altına alıyor.  Kent genelinde yıl sonuna kadar Göbeklitepe ziyaretleriyle de turizmde rekor kırılması beklenirken, tarihi mabet ilk darbesini aldı.

 
GÖBEKLİTEPE SU SIZDIRIYOR!

Son günlerde yaşanan hava değişiklikleri Göbeklitepe'yi olumsuz etkiledi. Tarihi mabette kötü hava koşullarına karşı önlem alınmayınca, bastıran yağmur 'Tarihin Sıfır Noktası'na da zarar vermeye başladı.

 
YETKİLİLER NEDEN ÖNLEM ALMADI?

Göbeklitepe'de ahşap zeminin su sızdırması ve çatı korumasının yetersiz kalması görenleri hayrete düşürdü.  Dünyanın ilk tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe'nin hava koşullarına karşı korunmaması vatandaşların tepkisini topladı. Hava koşullarının Göbeklitepe'ye zarar vereceğini düşünen vatandaşlar, tarihi mabedin zarar görmemesi adına yetkililerin elini çabuk tutmasını istedi.

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15