MÜSİAD'dan Göbeklitepe'de yatırım çağrısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şubesi üyeleri, Göbeklitepe Yılı ilan edilen 2019’un ilk gününde Göbeklitepe’yi ziyaret ettiler. Burada bir açıklama yapan MÜSİAD Şube Başkanı Mahmut Saatçı, yatırımcıları başta turizm olmak üzere bölgeye yatırım yapmaya davet etti.

MÜSİAD'dan Göbeklitepe'de yatırım çağrısı
banner38

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı öncülüğünde, Göbeklitepe ziyaretçi merkezinde kurulan sosyal tesiste buluşan MÜSİAD üyeleri Göbeklitepe hakkında istişarede bulundu. 

Dünyanın bilinen en büyük arkeolojik keşfi Göbeklitepe’nin, tüm dünyaya tanıtılması için 2019 Göbeklitepe Yılı’nın bir fırsat olduğunu değerlendiren MÜSİAD üyeleri, istişareden sonra Göbeklitepe Canlandırma Alanındaki dev ekranlarda sunulan tanıtım filmini izledi ve daha sonra arkeolojik kazı alanını gezdi.

 

Göbeklitepe örenyeri gezisinin ardından bir açıklama yapan MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı, 2019’un Göbeklitepe yılı ilan edilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi olarak, Şanlıurfalı ve ülkedeki tüm iş insanlarını bölgeye yatırıma davet eden Saatçı, “İyi biliyoruz ki, bu yılla beraber Şanlıurfamızdaki turist sayısı artacak. Bugün şehrimizde bulunan tüm otel ve konaklama tesislerinin yetersiz kalacağına inanıyoruz. Dolaysıyla bu alanda yatırım yapılmasının elzem olduğunu düşünüyoruz. Bu vesile ile insanlarımızı bir kez daha, teşvik anlamında da çok önemli bir kent olan şehrimize yatırım yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 08:17
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15