Kollar sıvandı! Göbeklitepe için destek

Şanlıurfa'nın en önemli kültür mabedi olan Göbeklitepe, Eylül ayında gerçekleştirilmesi düşünülen 'film festivali'ne adını verecek. Geçtiğimiz aylarda çalışmaların hız kazandığı festival için bu kez Kültür ve Turizm Bakanlığından destek istendi.

Kollar sıvandı! Göbeklitepe için destek
banner38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edildi.

Göbeklitepe yılının ardından kentte kültürel faaliyetler artarken, yerel yöneticiler de kolları sıvadı.

Geçtiğimiz aylar Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda kaymakamlar, belediye başkanları ile şirket kurucuları arasında yer alan kamu kuruluşu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı 'turizm' toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş.’nin gerçekleştireceği 70 proje detayları ile birlikte görüşüldü.

Projeler bir bir hayata geçirilirken, Şanlıurfa'da bu kez kollar 'Uluslararası Göbeklitepe Film Festivali' için sıvandı. Eylül ayında Şanlıurfa Valiliği ve Turizm A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen proje, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk uluslararası film festivali olma özelliğini taşıyacak.

 Birçok yapımcı ve oyuncunun ağırlanacağı ve başkanlığını yapımcı Halit Ziya Alptekin'in üstleneceği film festivali kentte büyük bir heyecanla beklenirken, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ilk adımı attı.

Açanal, Göbeklitepe Uluslararası Film Festivali Derneği ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti. Bakanlık ziyarettinde  projenin detayları konuşulurken, film festivali için de destek istendi.

Bakanlık desteğinin de alınması halinde Eylül ayında Şanlıurfa'nın ev sahipliğini yapacağı festivalin, dünyanın en prestijli festivalleri arasına girmesi bekleniyor.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 11:45
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15