Göbeklitepe 'Modern Evliya Çelebi'sini bekliyor

1999 yılından bugüne yazın yürüye yürüye ülkeyi gezen, kışın ise gözlemlerini kaleme alan gezgin Muammer Özdayıoğlu rotasını Şanlıurfa'ya çevirecek. Modern Evliye Çelebi'nin Urfa'da görmeyi en çok arzuladığı yer ise Göbeklitepe.

Göbeklitepe 'Modern Evliya Çelebi'sini bekliyor
banner9

Türkiye’yi yürüyerek dolaşan ve “Modern Evliya Çelebi” olarak tanınan 75 yaşındaki Muammer Özdayıoğlu bu yılki gezi programına Şanlıurfa'yı dahil etti.

1999 yılında muhasebeden emekli olan Özdayıoğlu bir kültür elçiliği görevi üstlenerek Anadoluyu karış karış gezmeye karar verdi. Yeni Alanya'da yer alan bilgiye göre her yıl yazın gezen kışın ise yaşadıklarını kaleme alan Özdayıoğlu, yıllardır sürdürdüğü serüvenine Şanlıurfa'yı da ekledi. 19 yıldır Türkiye'de hemen hemen gitmedik yer bırakmayan Özdayıoğlu bu yıl Mersin istikameti üzerine Şanlıurfa'ya gelerek buranın kültürel ve tarihi güzelliklerini keşfedecek.

“Modern Evliya Çelebi”nin kentte en çok ziyaret etmek istediği yerin ise Göbeklitepe olduğu öğrenildi. Özdayıoğlu ilerleyen haftalarda yürüye yürüye Şanlıurfa'ya ulaşmayı hedefliyor. 

Özdayıoğlu'nun gezilerine dair kaleme aldığı çok sayıda kitabı bulunuyor.

AJANS URFA 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 14:06
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15