Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul Urfa'da

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve Yeşilay kulübünün ortaklaşa düzenlediği Gençlik, Bağımlılık ve Motivasyon konulu konferans Osmanbey Yerleşkesinde yapıldı.

Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul Urfa'da
banner38

Fen-Edebiyat Fakültesi Amfisinde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hasan Akan “ Hocamız gençleri iman hakikatlarıyla buluşturuyor. Kitaplarını okuyanların hidayete gelmesi bizleri mutlu ediyor. Saf ve temiz üslubu mücadeleci kişiliği gönülleri hakikatle buluşturuyor. Kendisi aynı zamanda Güneydoğulu bir hemşerimiz hocamız kendisiyle gurur duyduğumuz Adıyamanlı kardeş şehrimizden. Bu bağlamda ayrıyeten hocamızla gurur duyuyoruz. 15 yılda beş bini aşkın konferans vermiş, bu gerçekten çok etkileyici bir tablo” dedi.

Bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacaklarını belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın konuşmasında şunları söyledi:  “ Salonumuzun dolu olması hocamıza önem verdiğimizin göstergesidir. Hocamız için öğrencilerimiz bu konferans salonunu doldurmuşlardır. Bu organizasyonu yapanlara ve bilhassa öğrenci kulübümüze teşekkür ediyorum. Diğer öğrenci arkadaşlarımızın ve kulüplerinin destekçisi olduğumuzu belirtmek istiyorum. Halit hocamızın da üniversitemize teşriflerinden dolayı mutlu olduk ”

 

Daha sonra kürsüye gelen Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul “ Verdiğim konferanslarda her girişe bir soru sorarak başlarım. Beş bin kez sordum Beş bin kez cevap aldım. O soruyla başlıyorum “Ben ne için yaşıyorum? Ben neden var oldum? Ben insan olmakla hangi görevleri üstlendim? Ben bugün bu insan olmanın neresindeyim? Benim neden başarıya ihtiyacım var? Eğer başarılı olamazsam bu zalim hayat içerisinde halim ne olur? Diye acaba kendi dünyanıza dönüp böyle bir hesaplaşma içerisine girdiğiniz oldu mu? 5 bin kez sorduğum bu soruya aldığım cevapları üç şık haline getirdim. Birincisi annemizi babamızı ve bizi sevenleri mutlu etmek için başarıya ihtiyacımız varmış, ikincisi ömür boyu ayaklar altında ezilmemek için çaresiz bir insan durumuna düşmemek için, üçüncüsü ise bu memlekette huzurlu bir atmosferde yaşayabilmek için başarıya ihtiyacımız vardır. Dünya milletleri içerisinde hiçbir milletin annesi babası bizim annemiz babamız kadar hayatını ve ömrünü evlatlarına vermemiştir ” diye sözlerini tamamladı.

Yaklaşık 2 saat süren konferansa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Üniversite Genel Sekreteri, Öğretim Elemanları ve öğrenciler katıldı. Tören sonunda katılımcı Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul’a, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan tarafından plaket takdimi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 11:08
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15