Bu görüntü Urfa'ya yakışıyor mu?

Haleplibahçe bölgesinde bulunan Arkeoloji Müzesinin önündeki meydanın hali içler acısı durumda. Yağmur sularının biriktiği ve kötü kokulara neden olduğu alanda bulunan çöpler de görenleri rahatsız ederken, bu sular alt katta bulunan otopark için de tehlike oluşturuyor.

Bu görüntü Urfa'ya yakışıyor mu?
banner38

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde bulunan Arkeoloji Müzesi, her yıl on binlerce kişiyi konuk ediyor. Türkiye'nin en büyük müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde geçmişten günümüze çok sayıda eser de yer alıyor.

Müze, hem yapısı hem de eserlerle önemli bir değer konumunda iken, müzenin önündeki meydanın hali ise içler acısı durumda.

Konserlere, programlara ve daha birçok etkinliğe de ev sahipliği yapan alanda yağmur suları birikirken, bu suyun neden olduğu kötü koku da vatandaşları ve müzeyi ziyarete gelenleri rahatsız ediyor. 

Alanda bulunan mermerlerin kırık olması kötü bir görüntüye neden olurken, bankların da zarar görmüş olması ve yerinden sökülmüş olması da dikkatlerden kaçmadı. 

Mermerlerin zarar görmüş olması ve yağmur sularının birikmesi, meydanın yanı sıra alt katta bulunan otopark için de tehlike oluşturuyor. 

TURİZMCİDEN TEPKİ
Yaşanan bu durumla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Turizmci Hacı Birsen, "Zavallı Urfa'mın müzesinin önü büyükşehrin para kazandığı otoparkın tadilatı için para toplayacağız, sponsor arıyoruz" diyerek tepki gösterdi. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 11:28
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15