27 sanatçı ile 6 dilde 'kardeşlik' şarkısı

Siverekli Sanatçı Muzaffer Yiğit, 27 sanatçı ile birlikte 6 dilde ‘Kardeşlik’ şarkısı seslendirip klip çekti.

27 sanatçı ile 6 dilde 'kardeşlik' şarkısı
banner38

 

 

 

 

Siverekli Ses SanatçıMuzaffer Yiğit, söz ve müziği kendisine ait olan ‘Kardeşlik’ şarkısını 27 sanatçı ile birlikte Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Arapça, Romanca ve Süryanice seslendirdi.

Klibini de farklı çeken Yiğit, kameraların karşısına çeşitli etnik grup ve milletlerin isimlerinin yazıldığı tişörtleri giydirdiği çocuklarla birlikte geçti.  

 

Çanakkale ruhuna vurgu yapan sanatçı Yiğit, “Hep birlikte huzur ve kardeşlik içinde yaşadığımız bu cennet vatanın değerini çok daha iyi bilmemiz gerekiyor. Yıllardır dünyanın birçok yerinde, özellikle yanı başımızdaki ülkelerde oluk oluk akan kan ve göz yaşları. Bizler birbirimize karşı ne kadar sevgi ve saygı gösterirsek, elbette o kadar çok huzur ve mutluluk içinde oluruz. Onun için diyorum ki gelin hep beraber, Çanakkale ruhuyla birlik olup, Türk'ü, Kürt'ü, Laz, Çerkez gibi tüm etnik kökenli vatandaşlarımız, ülkemize barış ve kardeşliğin bir an önce gelmesi için, çaba sarf edelim. Bu proje din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın Türkiye'de yaşayan tüm halklara ithafen yapılmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 09:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15