10 ülkeden 123 fotoğrafçı katıldı

Siverek'te düzenlenen "Kardeş Dernekler yarışıyor" fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 10 Ülkeden 123 fotoğrafçının katıldığı yarışmanın ödül gecesi 12 Kasım'da Siverek'te yapılacak.   

10 ülkeden 123 fotoğrafçı katıldı
banner38

 "Kardeş Dernekler Yarışıyor" fotoğraf yarışmasının ödül töreni 12 Kasım'da Siverek'te düzenlenecek.

Siverek'te çalışmalarını sürdüren Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği ve Sille Sanat Sarayı ile ortak düzenlemiş olduğu Fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 10 Ülkeden 123 fotoğrafçının katıldığı yarışmanın ödül gecesi Siverek'te yapılacak.   

SİVSAD Başkanı Mustafa Gülpınar yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ''Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneğimizin ve Sille Sanat Sarayı'nın ortak düzenlemiş olduğu kardeş dernekler arası fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya Sille Sanat Sarayı'nın üyeleri ve kardeş dernekler, Mersin OLBA Fotoğraf Derneği, Gaziantep İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği, Kıbrıs Fotoğraf Sanatı Derneği, Afyon Frig Fotoğraf Derneği, Siverek Fotoğraf Sanatı Derneği, Ankara Fotoğraf Derneği, Salihli Fotoğraf Derneği üyeleri katıldı. 

Benim de içinde bulunduğum jüri üyelerinin bir birinden güzel fotoğrafları değerlendirmesi kolay olmadı. Türkiye'nin önemli Fotoğraf Sanatı Derneklerinin katıldığı yarışmanın ödül gecesine ev sahipliği yapmaktan dolayı da ayrı bir heyecan içindeyiz. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Sille Sanat Sarayı topluluğunun kurucusu Reha Bilir'e, jüri üyelerine, tertip komitesine  kısacası emeği geçen bütün arkadaşlara SİVSAD ailesi adına teşekkür ediyorum'' dedi. 

Sille Sanat Sarayı Topluluğu kurucusu Reha Bilir ise yaptığı açıklamada ''Sille Sanat Sarayı bir sanat topluluğu ve bu topluluğumuza bağlı kardeş derneklerimiz bulunmakta. Kardeş Derneklerimizle her yıl farklı etkinlikleri Sille Sanat Sarayı olarak yapıyoruz. Bu yıl SİVSAD ailesi ile Kardeş Derneklerimiz arasında düzenlemiş olduğumuz fotoğraf yarışmasına 10 Ülkeden 123 fotoğrafçı ve 457 fotoğraf katıldı. Dereceye giren arkadaşlarımızın ödülleri ve fotoğraf sergisini Siverek'te yapacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum'' dedi. 

Yarışmanın final gecesi ve fotoğraf sergisi 12 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'da SİVSAD Dernek binası olan tarihi Cıncıklı Hamam’da yapılacak. 

Abdullah Hakan LALE/SİVEREK-AJANSURFA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 11:17
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15