KİMİ KULÜBÜN ADINI ÜST LİGE TAŞIMAYI HEDEFLER, KİMİ DE KENDİ ADINI...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve maddi olarak sancılı bir süreçten geçen Şanlıurfaspor'da sular durulmuyor. 

Bilindiği üzere uzun bir kongre sonucunda sarı yeşilli kulübe Mehmet Yılmaz başkan seçildi. Başkan seçilmesi ile yerel yönetimlerin kapısını çalması bir olan Yılmaz, ne isteneni verebildi, ne de istediğini bulabildi. Zaten bir kaos ortamında olan takım, Yılmaz başkanlığında adeta Arap saçına döndü.

Olaylı başkanlığı ile gündemden düşmeyen Yılmaz, hem basından hem futbolculardan hem de taraftardan tepki aldı. Futbolcuları, 'Yapamıyorsan başkanlığı bırak' noktasına getiren Yılmaz, ısrarla sürdüremediği başkanlığına devam etti.

Son olarak maddi sorunların altından kalkamadığı ve başkanlığı bıraktığı iddia edilen Yılmaz, Ajans Urfa'ya açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Takımın başında olduğunu ve bırakmayacağını söyleyen Yılmaz, birkaç gün aradan sonra kendi söylemini çürüttü.

Ortalık başkanlık iddialarıyla çalkalanırken net bir açıklama yapmak yerine sessiz kalan Yılmaz, sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, Başkan yardımcısı Reşit Karakaş'ın başkanlık için imza attığını ancak takımın başında durmadığını iddia etti. Yılmaz, "Çıkıp ben başkan olacağım diyorsun, hayırlı olsun deyip imza atıyoruz 10 gündür ortada yoksun. Bu ne turşu, ne lahana. Takıma sahip çık, bu takımı bu kadar sahipsiz bırakmak ihanettir. Başkan R. Karakaş öyle medya paylaşımı ile olmaz bu iş." dedi.

Peki, olaylı başkan takıma ne kadar sahip çıktı da başka bir isme 'takıma sahip çık' diyebiliyor? Bu ne turşu, ne lahana diyen Yılmaz'a biz soruyoruz: Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Öncelikle, kulübün başkanı yapılan kongre ile takımın başına geldi. Bu isimler neye göre kendi aralarında imza atıp, duruyorlar? 2 haftadır kulübün başkanı kim iddiaları konuşulup, durdu. Olası bir değişikliği taraftara da açıklayarak yapmak varken, neden bu gizli kapaklı işler? 2 buçuk aylık başkan, kongrede aday olurken kulübün durumundan bihaber miydi? Şanlıurfaspor borcu gazetelere dahi manşet olurken Yılmaz neredeydi?

Başkanlığa gelmesiyle en çok tartışılan konulardan biri, Yılmaz'ın iş adamı kimliğiydi. Borçlar nedeniyle çoğu isim sarı-yeşilli kulübe başkan olmaktan çekinirken, aday olan Yılmaz'ın spor camiasından olmaması tereddüt edilen konulardan biri oldu. Öyle ki, 2 buçuk aylık başkanlık döneminde Yılmaz'ın elle tutulur bir başarısının olduğu da pek söylenemez.

Peki, Şanlıurfaspor'da neler olacak?

Dört bir yanını kaosun sardığı sarı-yeşilli kulüpte ne futbolcu, ne yönetim ne de başkan durmak istemiyor. Bu gidişle ücretleri ödenmeyen oyuncuların ayrılıkları da devam edecek. Teknik direktör deseniz, onun da takımı bırakacağı iddia ediliyor. Bu noktadan sonra Şanlıurfaspor'un ayakta durması ise çok zor görünüyor ve belki de en başından beri olması gereken yapılacak.

Evet, Şanlıurfaspor'a bir başkan gelir, bir başkan gider. Kimi başarısıyla taraftarın gönlünde taht kurar, kimi yaka silktirir. Kimi kulübün adını bir üst lige taşımayı hedefler, kimi de kendi adını...

Bu saatten sonra ne karar verilir bilinmez ama olan yine koca çınara, yine Şanlıurfaspor'a oldu.

YORUMLAR
Mehmet bekes
Mehmet bekes - 2 hafta Önce

Malesef özlem hnm katılıyorum size futbolun F sinden anlamayanlar cebinde üç beş kuruşu olanlar kalkmış yöneticilik yapmaya aslında amaçları urfaspor degil ileride acaba siyasette nerelere gelebilirim veyahut nerde nemalanırım düşüncesindeler olanda güzelim urfasporumu oldu bu saatten sonra bunlardan bir cacık olmaz bu takım kümeye düşer gözün aydın urfanın iş adamı diye geçinip yöneticilik yapanlar

Gülsüm culhacı
Gülsüm culhacı - 2 hafta Önce

Tebrikler özlem hanım böyle güzel şeyler yazıyorsunuz

banner14

banner15