Yeni Emniyet Müdüründen eğlence mekanlarına operasyon

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, yeni görevine atandıktan sonra ilk işi eğlence mekanlarına yönelik “huzur operasyonu” düzenlemek oldu. 23’ü konsomatris kadın olmak üzere toplam 35 şüpheli gözaltına alındı.

Yeni Emniyet Müdüründen eğlence mekanlarına operasyon
banner38

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Güven Timleri, Önleyici Hizmetler, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Çocuk Şube ekiplerinden oluşan 350 polis kent genelindeki eğlence mekanlarına operasyon düzenledi.

Rabia Meydanı’nda toplanan polis ekipleri başta Atatürk Bulvarı üzerindeki türkü barlar olmak üzere kent genelinde hizmet veren 61 eğlence mekanı ve kahvehanelere eş zamanlı baskın yaptı. Eğlence mekanlarında çoğu Suriyeli kadınlar olan konsomatris kadınlar polisten saklanmak için masa altlarına ve tuvaletlere saklanırken görüntülendi. Kaçarken çantalarını masaların üzerinde unutmalarından şüphelenen polis, mekanları didik didik aradı. Kent genelinde aralarında çocuk yaştaki kadınların da bulunduğu çoğu Suriye uyruklu 23 kadın ile çeşitli suçlardan aranan 12 kişi toplamda 35 kişi gözaltına alındı.

 

Gerçekleştirilen operasyonda, kimlik kontrolü ve alkol satışı yapılan işyerlerinin ruhsatları kontrol edildi. 8 işyerine cezai işlemin uygulandığı operasyonda; gözaltına alınan şüpheliler, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emniyet yetkilileri, yeni müdürleri Tipioğlu’nun talimatları doğrultusunda kentteki huzur operasyonlarının devam edeceğini bildirdi. 

AJANSURFA 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 19:41
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15