Şanlıurfa'da 'Eğitimde Anne-Kız El Ele' projesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Harran Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 'Eğitimde Anne-Kız El Ele' projesi ile 'Büyükşehir'le Değişime Hazır mısın' projelerinin startı verildi.

Şanlıurfa'da 'Eğitimde Anne-Kız El Ele' projesi
banner53

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Eğitimde Anne-Kız El Ele' projesi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde düzenlenen ilk buluşması ile başladı. Çok sayıda katılımın sağlandığı ve moderatörlüğünü Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Gül Güler'in yaptığı programda Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Remziye İyidil, Şanlıurfa Müftülüğünden vaize Semra Düzgör, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube müdürü Sibel Toptan, Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dursun Çadırcı birer sunum yaptı.

Yapılan açıklamaya göre; Çocuk hastalıkları, bebek bakımı ve anne sütünün önemi gibi konuların ağırlıkta ele alındığı programa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi de katılım gösterdi. Programın ardından katılımcılara seslenen Başkan Eşi Sema Çiftçi, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Sema Çiftçi, programın ardından hijyen setlerinin dağıtımına da katılarak kadınlarla fotoğraf çektirdi.  

 

 

GENÇ KIZLAR PROJEYİ ÇOK SEVDİ

Büyükşehir Belediyesinin ikinci çalışması olan 'Büyükşehir'le Değişime Hazır mısın' projesi ise Orhangazi Lisesine bağlı Dilnihat Özyeğin Kız Öğrenci Pansiyonunda bulunan genç kızlara yönelik programla başladı. Pansiyonda kalan genç kızların saç kesimi ve saç bakımlarının yapıldığı programa katılan Başkan Eşi Sema Çiftçi, gençlerle bol bol sohbet ederek onlara derslerinde başarılar diledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine yönelik yaklaşımından dolayı Başkan Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür eden gençlere programın ardından hijyen setleri dağıtıldı. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:31
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15