Şanlıurfa'da cinayet ve işkence sokağı!

Açık cezaevinden izinli çıkan koca eşini iple boğarak öldürdükten sonra 3 çocuğunu alıp kayıplara karıştı. Cinayet için bu sokağa gelen polis bir de "işkence" ve "alıkoyma" olayına denk geldi. Şanlıurfa'da aynı sokakta meydana gelen bu korkunç olaylar ulusal medyanın gündemine oturdu.

Şanlıurfa'da cinayet ve işkence sokağı!
banner38

Eyyübiye ilçesi Bıçakçı Mahallesinde bir kadın cinayeti sonrası korkunç olaylar birbirini izledi. 

Akşam saatlerinde yaşanan ilk olay kadın cinayeti oldu. Akçakale Açık Cezaevinden izinli çıkan 36 yaşındaki Halil İbrahim Eker, iddiaya göre 27 yaşındaki eşi Hava Eker'i iple boğarak öldürdü. Evdeki 3 çocuğunu yanına alıp evden çıkan koca kayıplara karıştı. Tartışma ve çığlık sesleri duyan komşuların durumu bildirmesi üzerine eve gelen polis ve sağlık ekipleri, genç annenin hayatını kaybettiğini saptadı.

Eşini öldüren Eker polis tarafından aranmaya başlarken, kadının cesedi de otopsisi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. 

 

BİR YANDA İŞKENCE BİR YANDA CİNAYET

Mahallede bu olayın şoku yaşanırken ikinci şok edici bir olay yaşandı. Cinayet işlenen evin biraz ilerisinde "imdat" ve çığlık sesleri duyan polis, bu evin kapısını çaldı. Bu esnada evin duvarlarından atlayarak 3 kişinin kaçtığı fark edildi. Eve giren polis korkunç bir manzara ile karşılaştı. Tekel bayisi bulunduğu anlaşılan Serdar C. ile Suriye uyruklu bir kişiyi işkence yapılmış ve elleri ayakları bağlı bir şekilde buldu. Her iki kişinin de elbiseleri yırtık, vücutları kesici aletlerle parçanmış bir halde oldukları görüldü. Aynı evde bir de yine Suriye uyruklu kadın bulundu. 

Serdar C. ilk ifadesinde 3 kişi tarafından içki satın alma yalanıyla eve getirildiğini ve tuzağa düşürüldüğünü anlattı. 

Polis diğer cinayet olayı gibi bu olayın da faillerini yakalamak için çalışma başlattı. 

Aynı sokakta peş peşe ortaya çıkan bu olaylar ulusal basının da dikkatini çekti. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 21:23
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15