Urfalı Büyükelçi, Çin’de iftar sofrası kurdu

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, düzenlenen iftar programında Türk vatandaşlarla bir araya geldi.

Urfalı Büyükelçi, Çin’de iftar sofrası kurdu
banner38

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, göreve başladığı günden itibaren 2 ülke arasındaki iş birliğini her alanda geliştirme gayretini sürdürürken, Çin’de yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nin önce Pekin ve daha sonra da değişik kentlerinde iftar yemeği veren Önen, vatandaşlarla fikir alış verişinde bulunup varsa sorunları ile ilgilenmeyi sürdürdü.

PEKİN'E 3 SAAT UÇUŞ MESAFESİNDE GUANCO’DA İFTAR

Çin’in Guanco şehrindeki vatandaşlarla iftarda buluşan Önen, “Bugün iftarımızı Pekin'e 3 saat uçuş mesafesinde Guanco şehrindeki vatandaşlarımızla birlikte açtık. Memleket hasreti çeken vatandaşlarımız ile Ramazan münasebetiyle bir araya gelip sohbet ettik, hasbihal ettik. Çin büyük bir coğrafya ama aramızdaki mesafeler engel değil” dedi.
 


PEKİN’DE İFTAR

Önen daha sonra, “Önceki gün de orucumuzu Pekin'deki vatandaşlarımız ile birlikte açtık. Büyükelçiliğimizdeki iftar soframıza eşlik eden yüzü aşkın memleketlimiz ile Ramazan'ın bereketini birlikte yaşadık ve memleket hasreti giderdik. Yüce Mevlam hepimizin oruçlarını kabul etsin, memleketimizi korusun” diyerek sözlerine son verdi.

AJANS URFA

YORUMLAR
misafir
misafir - 2 ay Önce

Urfalılar için çok büyük haber. Alkış alkış

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15