Hatimle teravih geleneği sürüyor

Ramazan ayına sayılı günler kala camilerde hazırlıklar yapılırken, Şanlıurfa’da hatimle teravih eda etme geleneği bu yıl da devam edecek.

Hatimle teravih geleneği sürüyor
banner38

İslam Aleminin büyük bir heyecanla beklediği, Onbir Ayın Sultanı olan Ramazan ayı için Müslümanlar ilk sahura Pazar akşamı kalkıp, Pazartesi gününe oruçla başlayacak. Oruç ve ibadet ayı olarak bilinen Ramazan ayı için camilerde hazırlıklar yapılırken birçok Müslüman, Kur’an-ı Kerim’i hatim, teravih namazı ve paylaşma gibi bir ibadeti yaşabilmenin heyecanını taşıyor.  İlk teravihlerin Pazar günü kılınmasıyla başlayacak olan Ramazan ayı için hem Şanlıurfa İl Müftülüğü hem de ilçe müftülükleri hazırlıklarını hızlandırırken, belediyeler de hijyen ve bakım hizmetlerini yerine getiriyor.

HATİMLE TERAVİH HANGİ CAMİLERDE KILINIYOR?

Şanlıurfa’nın bazı camilerinde hatimle teravih kılma geleneği bu yıl da devam edecek. Şanlıurfa’nın merkez ilçe müftülüklerince belirlenen camilerde vatandaşlar hatimle teravih kılmanın mutluluğunu yaşayacak.

Haliliye İlçe Müftülüğünce belirlenen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) yanında bulunan Fatma Aslan ile Kamberiye Mahallesinde bulunan Asım Paşa camilerinde hatimle teravih eda edilecek.

Karaköprü İlçesinde ise Çevik Kuvvet yanında bulunan, Karaköprü İlçe Müftülüğünün üstünde yer alan Ademoğlu Camisinde vatandaşlar hatimle teravih kılma imkanı bulacak.

Eyyübiye İlçesinde ise Hayati Harrani Mahallesindeki Hacı Şefik Açıker Mescidi, Eyyüp Nebi Mahallesindeki İbrahimiye Camisi ve merkezde bulunan Ulu Camisinde vatandaşlar hatimle teravihlerini eda edebilecek.

Hüseyin ÖZKAN-ÖZEL HABER/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 13:01
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15