Bir çilenin haberi!

Şanlıurfa'da çok sayıda kamu kurumu ve özel sektörün bir arada bulunduğu sokakta trafik, İstanbul'u aratmadı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu sokakta trafiğin en büyük sebebi ise; galericiler sitesinin hala taşınmamış olması.

Bir çilenin haberi!
banner38

Şanlıurfa'nın 4 bir yanında yaşanan trafik çilesinin en büyük mağdurlarından biri de Haliliye İlçesi'nde yaşanıyor.

İlçede adliye, İŞKUR, PTT, okul, yurt, esnaf ve sanatkarlar odası, tapu, nüfus müdürlüğü, hukuk bürolarının olduğu 775., 160., ve 774. sokağı birbirine bağlayan kavşağı kullanan sürücüler dakikalarca trafiğin akmasını bekliyor ama yüzlerce araçlık trafikte bu çok da mümkün olmuyor. Korna seslerinin susmadığı kavşakta, günde en az 10 kavga yaşanıyor.

Sürücüler bölgede trafik polisinin görevlendirilmesi gerektiğini belirtirken, bu keşmekeşe en çok galericiler sitesinin sebep olduğu düşünülüyor.

 

GALERİCİLER NE ZAMAN TAŞINACAK?

 

Büyükşehir Belediyesi henüz siteyi tamamlamadığı ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında bölgede çalışma başlatmadığı için galericiler taşınmadı. Hal böyle olunca kurum ve işyerlerinin bir birine yakın olduğu bölgede satışına sunulan araçların da park edilmesi trafiği çekilmez hale getirdi. 

Sürücüler her gün aynı çileyi yaşamak istemediklerini belirterek yetkililere çözüm çağrısında bulundu.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 13:48
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15