Yüksekdağ ve Demirtaş tutuklandı!

Terör soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Yüksekdağ ve Demirtaş tutuklandı!
banner38

HDP'li milletvekillerine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken, Leyla Birlik, Gülser Yıldırım, Selma Irmak ve Nursel Aydoğan tutuklandı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte milletvekilleri Nursel Aydoğan, Sırrı Süreyya Önder, Selma Irmak, Ziya Pir, Ferhat Encü, Gürser Yıldırım, Abdullah Zeydan, İdris Baluken, Leyla Birlik ve İmam Taşçıer gözaltına alındı. Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir ve İmam Taşçıer adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, milletvekilleri Leyla Birlik, Gülser Yıldırım ve Nursel Aydoğan tutuklandı.

 

DEMİRTAŞ HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Selahattin Demirtaş'ın fezlekelerinde, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "örgüt adına suç işlemek" gibi suçları işlediği yer alıyor.

 

YÜKSEKDAĞ'IN CEZASI ONANMIŞTI

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın 'terör örgütü propagandası yapmak suçundan çarptırıldığı 10 ay hapis cezasını Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi onamıştı. Suç terör kapsamında olduğu için Yüksekdağ'ın 7.5 ay hapis yatması gündeme gelmişti.

 

Gözaltına alınan HDP'lilerin isimleri şöyle: 

 1. Selahattin Demirtaş (TUTUKLANDI)
 2.  Figen Yüksekdağ (TUTUKLANDI)
 3. Ferhat Encü (GÖZALTINDA)
 4. Leyla Birlik (TUTUKLANDI)
 5. Selma Irmak (TUTUKLANDI)
 6.  Abdullah Zeydan (GÖZALTINDA)
 7.  İdris Baluken  (TUTUKLANDI)
 8.  Sırrı Süreyya Önder (SERBEST BIRAKILDI)
 9. Ziya Pir (SERBEST BIRAKILDI)
 10.  Gülser Yıldırım (TUTUKLANDI)
 11.  Nursel Aydoğan (TUTUKLANDI)
 12.  İmam Taşçıer (SERBEST BIRAKILDI)
 13. Nihat Akdoğan (ARANIYOR) 
 14. Faysal Sarıyıldız (YURT DIŞINDA)
 15. Tuğba Hezer (YURT DIŞINDA) 
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 13:50
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15