Viranşehir yolunda patlama! Polislerden 4'ü yaralı 1'inden kötü haber... (GÜNCELLENDİ)

Viranşehir yolunda zırhlı polis aracı geçerken patlama meydana geldi. 4'ü polis 5 kişi yaralandı. Vali Tuna, "Viranşehir'de zırhlı araç geçişi sırasında meydana gelen patlamadaki yaralı polislerden biri şehit oldu" dedi.

Viranşehir yolunda patlama! Polislerden 4'ü yaralı 1'inden kötü haber... (GÜNCELLENDİ)
banner53

Şanlıurfa-Viranşehir yolunun 85'inci kilometresinde ilçeye yaklaşık 6 kilometrelik bir mesafede zırhlı (Shortland) bir polis aracının geçtiği esnada patlama meydana geldi. 4'ü polis 5 kişi yaralandı. Daha sonra durumu ağır olan polislerden birisinin 'şehit' olduğu açıklandı.

Kırlık Jandarma Karakolu'na yakın 19.30 sıralarında gerçekleşen patlamanın olduğu olay yerine çevredeki il ve ilçelerden ambulanslar sevk edildi. 4 yaralı polisin Viranşehir Devlet Hastanesine götürüldüğü, durumu ağır olan bir polisin ise ambulansla kent merkezine sevk edildiği öğrenildi. 

Patlamanın sebebinin PKK tarafından yola döşenen El Yapımı Patlayıcı (EYP) olduğu, polis aracının geçişi esnasında infilak ettirildiği öğrenildi.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, yaralıların durumu hakkında bilgi almak amacıyla hastaneye geçti.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna da ilçeye doğru hareket etti. Vali Tuna, yaptığı ilk açıklamada "Viranşehir'de zırhlı araç geçişi sırasında meydana gelen patlamadaki yaralı polislerden biri şehit oldu" dedi.

Güvenlik güçleri tarafından bölgede operasyon başlatıldı.

Öte yandan bombalı saldırıya maruz kalan polislerin isimleri belli oldu: Ömer Sönmez (Şehit), Tayfun Öztürk (Yaralı), Erdoğan Güneş (Yaralı), Gökhan Özdemir (Yaralı).

Diğer yaralının da adı henüz öğrenilemeyen sivil bir vatandaş olduğu belirtildi. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 17:10
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15