Urfa’ya gelen turist şikayetçi! 'Niye bu eziyet?'

Birecik'te sahil yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için sahil yoluna alternatif yol açılmıştı. Açılan yolun kısa bir süre sonra tekrar kapatılması ise turistleri mağdur etti.

Urfa’ya gelen turist şikayetçi! 'Niye bu eziyet?'
banner53

Birecik'te sahil yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle, Şanlıurfa Valiliği koordinesinde, AFAD ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı değerlendirmeler neticesinde, Birecik-Halfeti yolu trafiğe kapatılmış, heyelan bölgesinde bulunan belli sayıda konut boşaltılarak insanların zarar görmesini engellemek için güvenlik tedbirleri alınmıştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla bahse konu yol ile ilgili proje ve ıslah çalışmaları başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşımını aksatmamak amacıyla Yukarı İncirli Mahallesi yolunda genişletme çalışması yaparak sahil yoluna alternatif yol kazandırmıştı.
 Yol genişletme çalışmalarının heyelandan dolayı kapanan yoldan mağdur olan başta sürücüleri ve bölge sakinlerinin ulaşımını kolaylaştırması beklenirken, yol yeniden kapatıldı.

Açılan alternatif yolun da kapatılması ile mağdur olduklarını dile getiren turistler, yetkililere seslendi. Kelaynak Üretme Çiftliği istikametindeki yolun açılmasını isteyen bir turist, çektiği video ile şikayetini dile getirdi.
 İşte, o anlar:

“Grubumuzla birlikte Kelaynak Üretme Çiftliği’ne yürüdük, şimdi dönüyoruz. Aramızda kalp, tansiyon hastası olanlar var. Göbeklitepe yılında bu önemli turistik noktasında yaşanan durumu anlatayım. Burada heyelan var, olabilir. İnsanlığın güvenliği için bu yolu kapatmışlar. Fakat sonrası buna paralele ek bir yol açmışlar. Fakat açılan yol akabinde tekrar kapatmışlar, insanlara bu eziyeti yaşatıyorlar.”

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 17:08
YORUMLAR
Saadet
Saadet - 2 hafta Önce

Urfada heeeeer alanda tam bi işkence var.. şehir içindeki ulaşım yetersiz . Bu kadar sıcakta 63 nolu belediye aracı , tam balık istifi sekkinde . Maşuk arabaları yetersiz . Maşuk'a giden yol, gereksizce uzatılmakta ( yol yapımı nedeniyle).

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 hafta Önce

Yeni yol yapmak mı zor, eski yolu çalışır hale getirmek mi?.

Hakan
Hakan - 2 hafta Önce

Bu BELSAN INSANLARA 42 DERECE SICAK OLAN URFADA ULASIM BEDAVA DIYE EKSIK SEFER KOYAR MILLETI PERISAN EDER ZATEN OLMAYAN HIZMET BAYRAMDA DAHA BETER. ILCE BLD.BAAKANLARI AILELERINE BILE ARAC TAHSIS ETMIS. CIMERE YAZIN BIZ YAZDIK. ILCE BELEDİYE SEN INCE HİZMET VER SONRA MAKAM ARACI TAHSIS ET EVINE. YAZIKLAR OLSUN..URFA HIZMET GÖRMÜYOR HERKES DE BILIYOR..SIKAYET EDIN. GENEL MERKEZE.YETERR..

urfalı
urfalı - 2 hafta Önce

bakıyorum şikayetci çoğalmış peki oylarınızı sisden istediğimiz zaman akpden başka yokdiyordunuz urfaya mustahak

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15