Urfa'nın yeni kardeş şehri oldu, Halfeti BELTUR'a emanet edildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantıda önemli kararlar aldı. Buna göre Urfa'nın yeni kardeş şehri olurken, plakalarda harf grubu değişti, Halfeti'de otopark ve marina ise BELTUR'a devredildi. İşte kararların ayrıntıları...

Urfa'nın yeni kardeş şehri oldu, Halfeti BELTUR'a emanet edildi
banner9

Temmuz Ayı 2'nci oturumunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Meclisi kente dair önemli kararları onayladı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç'ın başkanlık ettiği toplantıda ilk olarak önergeler meclise sunuldu. Daha sonra meclis üyeleri tarafından verilen önerge, oy birliği ile gündeme alındı.

 

KARDEŞ KENT AYDINCIK

Önergelerden 4'ü meclis tarafından kabul edildi. Bu kapsamda; 204 sayılı meclis kararı ile Mersin iline bağlı Aydıncık ilçesi ile ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek, kültür, sanat, spor gibi alanlarda projeler geliştirmek amacıyla belediye arasında kardeş kent ilişkisi kurulması komisyon tarafından uygun görüldü. 

 

TEKNELERDE ÜCRET TARİFESİ

 

Belgelendirme ve ruhsatlandırma ücret tarifeleriyle ile ilgili komisyon raporu ile iç sular şube müdürlüğü tarafından iç sularda çalışan gezi tekneleri, balıkçı tekneleri belgelendirme ve ruhsatlandırma ücret tarifeleri alınması ve gelir kararnamesine eklenmesi komisyonca kabul edildi. 

 

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDE HARF GRUBU DEĞİŞİKLİĞİ

Plan, bütçe, komisyon raporları başlığı adı altında verilen ve kabul edilen 2 önerge ise şunlar oldu:

Özel halk otobüsü H plaka yönetmenliği ile ilgili Sayıştay başkanlığı istişare görüşleri doğrultusunda düzenlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi özel halk otobüsü H plaka yönetmeliği taslağı komisyon tarafından uygun görüldü. 

 

OTOPARK VE MARİNA İŞLETMESİNİN DEVRİ

 

Eski Halfeti içerisinde yer alan otopark ve marinanın vatandaşlara ve yabancı misafirler temiz, güvenli ve huzurlu bir ortamda hizmet verilmesi amacıyla tüm ekipmanlarının, kamera sistemleri, masa, sandalye gibi eksiksiz bir şekilde Büyükşehir Belediye işletmesi olan BELTUR A.Ş.’ye devredilmesi komisyon tarafından onaylandı.

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 12:50
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15