Urfa'nın 'trafik tıkanıklığı' için öneri! Gözler Büyükşehir'de

Urfa Çalışma Grubu, Şanlıurfa'da cenaze nakilleri sırasında sık sık trafik tıkanıklığının yaşandığı Yusuf Paşa Câmii ile Bediüzzaman Mezarlığı için öneride bulundu. Çalışma Grubu, mezarlık karşısında 'Namazgah' yapılması için talep sunarken, gözler Büyükşehir Belediyesinin vereceği karara çevrildi.

Urfa'nın 'trafik tıkanıklığı' için öneri! Gözler Büyükşehir'de
banner38

Urfa Çalışma Grubu Derneği, yeni bir proje sundu.

Şanlıurfa'nın sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunan Urfa Çalışma Grubu'ndan, kentin kangrenleşen 'trafik' sorunu ile ilgili öneri geldi.

TRAFİK TIKANMASINA 'NAMAZGAH' ÖNERİSİ

Urfa Çalışma Grubu üyeleri, Yusuf Paşa Câmii ile Bediüzzaman Mezarlığı arasında cenaze nakilleri sırasında yaşanan trafik tıkanmalarını gündeme getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na tıkanmaları önlemek amacıyla öneri sunan üyeler, mezarlık girişi karşısındaki boş alana "Namazgah" yapılmasını talep etti.

İşte o proje:"İlimiz Haliliye ilçesi Hızmalı Mahallesi 341 ada 1 ve 2 nolu parsellere tekabül eden mevcut akaryakıt istasyonu ile Şehitlik arasında bulunan yaklaşık 700 m2'lik alanın (Şekil-1 'de kırmızı taralı alan) halkımızın Yusuf Pasa Camiinden Bediüzzaman Asri Mezarlığı arasında gerek cenaze nakli, gerek trafik tıkanıklığı nedeniyle yaşadığı sorunları bertaraf etmek amacıyla cenaze namazı kılınacak şekilde (Namazgah) düzenlenmesini talep eder, gereğini bilgilerinize sunarız."


VATANDAŞ OLUMLU KARŞILADI

Şanlıurfa'nın kanayan yaralarından biri olan ulaşım sorunu, kentin birçok noktasında tıkanmalara neden oluyor. Zaman zaman sürücüleri ve yayaları çileden çıkaran bu soruna yönelik atılacak adımlar, merakla bekleniyordu.

Urfa Çalışma Grubu'nun hemen hemen her gün yoğunluğun yaşadığı bölge ile ilgili sunduğu proje ise vatandaştan olumlu yorumlar aldı. Sosyal medyadan eleştiri yapan Şanlıurfalılar, trafik tıkanmalarının bir nebze giderilmesi adına projenin hayata geçirilmesi için olumlu yaklaşımlarda bulundu.


GÖZLER BÜYÜKŞEHİR'DE

Urfa Çalışma Grubu'ndan gelen bu öneri sonrası ise tüm gözler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği karar verildi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 13:47
YORUMLAR
Mahmut babası
Mahmut babası - 5 ay Önce

Bediuzzaman aile mezarlığında nebi efendi cami var orayı cenaze namazı kılmak için kullanılabilir

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15