Urfa'da 22 medrese talebesi icazet aldı

Şeyh İzzeddin Aksan'a bağlı Alaiyye Medresesi'nin açılış töreni ve 22 medrese talebesinin icazet merasimi Şanlıurfa'da yapıldı.

Urfa'da 22 medrese talebesi icazet aldı
banner38

Karaköprü İlçesindeki Resul-İ Ekrem Camisinde sabah saatlerinde başlayan icazet merasimine Şeyh İzzettin Aksan'ın yanı sıra, Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İl Müftüsü İhsan Açık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an, Arapça, fıkıh, tefsir, hadis, muamelat ve İslami davet gibi eğitimler gören 22 talebe için icazet töreni adı altında mezuniyet etkinliği düzenlendi. Kur'an tilaveti ile başlayan programda medresede eğitim gören ve tek tip kıyafet giyen talebeler,  Şeyh İzzeddin Aksan eline öperek mezuniyet belgelerini aldı. Büyük bir katılımın olduğu programda, medresenin ilim konusundaki önemini anlatan sunumlar da yapıldı. 

İcazet töreniyle ilgili konuşan Müftü İhsan Açık, "Böyle güzel bir toplumda icazet için buradayız. İlim ve İrfanın yetiştirdiği hocalarımız üstadlarımızı burada sözün gerçek sahipleri burada onlar varken bize fazla söz söylemek yok. Bu törende emeği geçen müderrislerimize teşekkür ediyorum. Talebelerimize Allah'tan başarılar diliyorum. İcazet alan talebelerimize, ilmiyle amel etmeleri, ilimlerini yaymalarını, ilim bayrağını ufuklara kadar taşımayı Allah nasip etsin. Bu programımıza katılanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Mustafa ARISÜT-Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 10:53
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15